II Liga nie straszna dla LKS Wierzchowiska

Przed startem sezonu 2017/2018 na pewno były lekkie obawy czy sobie poradzą. Jak się okazało „diabeł nie taki straszny jak go malowano”. Mowa do piłkarkach Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk, które zadebiutowały w rozgrywkach grupy małopolskiej II Ligi kobiet. W minioną niedzielę futbolistki z Wierzchowisk na finiszu rundy jesiennej rywalizowały w meczu wyjazdowym z Moravią Morawica. Po bardzo dobrej grze nasze dziewczęta pewnie pokonały miejscowe 3:1 (2:0)!
Bramki: Jagoda Tażbirek 2 (37′, 66′), Natalia Szczygieł (28′).
Wierzchowiska: Magdalena Badura, Natalia Flis, Natalia Pielecha, Edyta Danił, Karolina Wieczorek, Natalia Szczygieł, Justyna Kasperek, Kamila Osajkowska, Jagoda Tażbirek (75′ Teresa Skupińska), Weronika Fabian, Izabela Bartocha.
Drużyna Wierzchowisk od pierwszego gwizdka sędziego czuła się tego dnia bardzo pewnie. Widać było, że będzie w stanie powalczyć o komplet punktów. W 28 minucie podanie Izabeli Bartochy otworzyło drogę do bramki dla Natalii Szczygieł. Nasza zawodniczka dobiegła do piłki szybciej niż próbująca interweniować bramkarka Moravicy i sprytnym lobem nad rywalką posłała piłkę do siatki. W 37 minucie było już 2:0. Po rzucie rożnym w wykonaniu Natalii Flis piłka trafiła na pole karne. Tam w zamieszaniu strzał Karoliny Wieczorek został zablokowany, ale celną dobitką pod poprzeczkę popisała się Jagoda Tażbirek. Druga połowa meczu była pod kontrolą przyjezdnych, które w 66 minucie podwyższyły swoje prowadzenie. Podanie Weroniki Fabian w sytuacji sam na sam z golkiperką rywalek na swojego drugiego gola zamieniła Tażbirek. W 73 minucie gospodynie zdołały strzelić honorowego, jak się później okazało, gola. Dziewięć minut później, po zagraniu ręką w polu karnym przez Natalię Pielechę, Moravica stanęła przed szansą na bramkę kontaktową. Jednak na wysokości zadania stanęła Magdalena Badura. Popularna „Badi” do końca „wyczekała” przeciwniczkę i rzucając się w lewy róg bramki prawą ręką przerzuciła piłkę nad poprzeczką. Interwencja klasa światowa!
Podopieczne trenera Marka Maciejewskiego w jedenastu rozegranych meczach pierwszej rundy odniosły aż sześć zwycięstw, zanotowały jeden remis i cztery porażki. Mogą się pochwalić dodatnim bilansem bramkowym – 30:14. Do rundy rewanżowej, wiosną przyszłego roku, przystąpią do gry z wysokiej piątej pozycji w ligowej tabeli!
Bramki w rundzie jesiennej zdobyły: 10 – Natalia Szczygieł, 6 – Weronika Fabian, 4 – Karolina Wieczorek, 2 – Katarzyna Kot, Emilia Wilkołek, Jagoda Tażbirek, 1 – Teresa Skupińska. Trzy bramki walkowerem za mecz z DAP Dębica.