Perła Progres Mełgiew liderem na półmetku!

Nie było niespodzianki w zaległym meczu grupy IV futbolowej B klasy. Na boisku w Milejowie drużyna Perły Progres nie miała większych problemów z pokonaniem lokalnego rywala z Siostrzytowa. Mełgwianie zwyciężyli Huragan 4:2 (4:0). Dzięki tej wygranej ekipa grającego trenera Rafała Dybały na półmetku sezonu zajmuje pozycję lidera, mając osiem punktów przewagi nad drugim Avenirem Jabłonna i dziewięć nad LKS Biskupice.
Bramki: Łukasz Masłowski 2 (18′, 45’+1′), Patryk Mizura (32′), Michał Hajkowski (44′) – Marcin Mietelski (49′), Maciej Jarosz (82′).
Perła Progres: Przemysław Hajkowski, Grzegorz Cimek, Hubert Rak, Sebastian Gołąb (60′ Kamil Mosak), Łukasz Gołąb, Rafał Dybała, Adrian Kalita (65′ Mateusz Dybała), Łukasz Masłowski (60′ Rafał Muzyka), Michał Hajkowski (60’Adam Gajowiak), Patryk Mizura (46′ Dawid Kurkiewicz), Tomasz Korona.
Huragan: Damian Janczak, Mateusz Wawruszak, Bartłomiej Mietelski (67′ Krzysztof Grabowski), Mateusz Bartocha, Piotr Biszkont, Mirosław Chudy, Maciej Jarosz, Dominik Daniel, Paweł Mietelski (46′ Arkadiusz Lipiec), Mateusz Wójcik (46′ Arkadiusz Wiśniewski), Marcin Mietelski.
Pierwsza połowa to bezdyskusyjna i zdecydowana przewaga gospodarzy. Wynik w 18 minucie „otworzył” Łukasz Masłowski, który jeszcze w doliczonym czasie gry po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wcześniej do siatki przyjezdnych trafiali jeszcze: Patryk Mizura oraz Michał Hajkowski. Gdyby nie dwie dobre interwencje Damiana Janczaka wynik mógłby być jeszcze wyższy. Druga część spotkania wyglądała trochę lepiej w wykonaniu przyjezdnych. Korekta ustawienia drużyny Huraganu oraz zmiany w drużynie Perły Progres pozwoliły siostrzytowianom na zmniejszenie rozmiarów porażki. Obie bramki dla Huraganu padły po indywidualnych akcjach. Pierwszą zdobył Marcin Mietelski, który pod nieobecność Igora Motyla, Sebastiana Wojciechowskiego oraz Łukasza Daniela zagrał w ataku. Druga bramka była autorstwa Macieja Jarosza, który strzałem z dalszej odległości zaskoczył Przemysława Hajkowskiego. Perła w drugiej połowie również miała swoje okazje do podwyższenia wyniku. Jednak zawodnicy lidera uderzali niecelnie lub przegrywali pojedynki z Janczakiem.