Prace nad budową hali sportowo-widowiskowej przy I LO w Świdniku przebiegają zgodnie z harmonogramem.
Dziś rano dotarła długo oczekiwana konstrukcja dachowa z drewna klejonego o wysokiej wytrzymałości.

– 40-metrowe przęsła spełniają najwyższe wymogi techniczne, ponieważ kładziemy duży nacisk na trwałość i solidność zastosowanych tu rozwiązań. Powiatowe placówki utrzymują wysoki poziom dydaktyczny, ale chciałbym też, by młodzież miała możliwość rozwijania swoich sportowych zainteresowań – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta powiatu świdnickiego.

Konstrukcja z drewna klejonego warstwowo wykonana jest z drewna świerkowego z najwyższej osiągalnej w skali europejskiej klasie wytrzymałości GL32h. Została wyprodukowana w Austrii. Elementy zostały zabezpieczone fabrycznie bezbarwną, wodną lazurą do drewna.

Obiekt będzie mieć wymiary 36×44 m, zaś samo boisko 20×40 m. Obecnie zadaszony jest już łącznik szkoły z nowa halą, w którym znajdują się cztery szatnie wraz z natryskami. W łazienkach widnieje już glazura i terakota, pojawiły się też instalacje zewnętrzne, wewnętrzne oraz przyłącza. Już w grudniu na plac budowy dotrzeć ma z Włoch winda o odpowiednich parametrach, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Film z budowy z zamieszczony na profilu powiatu na Instagramie:

Koszt inwestycji to niemal 6 mln zł, z czego 1,5 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. W obiekcie poza największym boiskiem, na piętrze znajdzie się też miejsce na 2 sale: do fitnessu lub gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię.
Przypomnijmy, w ostatnim czasie powstały jeszcze dwa nowoczesne obiekty: boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół w Trawnikach oraz całoroczne korty tenisowe przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/DSC_1183-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/DSC_1183-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJABronek,hala sportowa I LO,I LO im. W.Broniewskiego w Świdniku,konstrukcja dachowa,Waldemar Białowąs
Prace nad budową hali sportowo-widowiskowej przy I LO w Świdniku przebiegają zgodnie z harmonogramem. Dziś rano dotarła długo oczekiwana konstrukcja dachowa z drewna klejonego o wysokiej wytrzymałości. - 40-metrowe przęsła spełniają najwyższe wymogi techniczne, ponieważ kładziemy duży nacisk na trwałość i solidność zastosowanych tu rozwiązań. Powiatowe placówki utrzymują wysoki poziom dydaktyczny,...