Remis młodzików Piaskovii po dobrym meczu!

Drużyna Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia rundę jesienną w grupie II Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych zakończyła remisem 2:2 (1:0) na własnym boisku z Victorią Parczew.  Zawodnicy trenera Marcina Podsiadłego, w pierwszej części swojego debiutanckiego sezonu w nowej kategorii wiekowej, pokazali się z dobrej strony. Zdobyte doświadczenie przede wszystkim ma zaprocentować w rundzie wiosennej!
Bramki: Adam Niedźwiedź (8′-rzut karny), Mikołaj Donda (47′).
Piaskovia: Dawid Dziurka, Paweł Mianowany, Marek Cyranowski, Miłosz Dejnek, Adam Niedźwiedź, Mikołaj Donda, Igor Ziętek, Kacper Kasprzak, Kacper Zarzycki oraz Wiktor Idzik, Oliwier Polski, Marek Pawelec, Szymon Klimek, Kacper Dzwonkowski, Jakub Kalita.
Victoria będąca ostatnio na fali (wygrane 5:1 i 6:1) została zastopowana na Kościelcu! W meczu przeciwko Piaskovii musiała się zadowolić tylko jednym punktem i to głównie dzięki wspaniałej postawie swojego bramkarza. Od początku potyczki gospodarze narzucili rywalom swój styl gry. W 7 minucie, grający na boku obrony, Paweł Mianowany wygrał pojedynek z napastnikiem gości. Śmiałym rajdem zaskoczył defensywę przeciwnika, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z rywali. Niestety dla siebie zrobił to w sposób niedozwolony czyli ręką, a że było to w polu karnym… Chwilę później pewnym wykonawcą „jedenastki” był Adam Niedźwiedź. Niestety potem po jednej z nielicznych akcji Victorii miejscowi stracili gola na 1:1. Po strzale z półobrotu, po wcześniejszym niedokładnym wybiciu przez nasz zespół, futbolówka wylądowała w bramce Dawida Dziurki. Piaskovia rzuciła się do ataku. Serie ładnych akcji zatrzymywał golkiper przyjezdnych. Strzał Mikołaja Dondy „wylądował” na słupku, a uderzenie Marka Cyranowskiego instynktownie nogami odbił bramkarz. Innym razem niezbyt czyto w piłkę trafił Igor Ziętek, bo gdyby trafił… Co się odwlecze to jednak nie uciecze. W 47 minucie, po kolejnym strzale Dondy, piłka wreszcie znalazła drogę do siatki. Niestety seria niewykorzystanych sytuacji zemściła się na Piaskovii po jednym z nielicznych rzutów rożnych. W 59 minucie zrobiło się 2:2 i taki wynik utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra.

STRZELCY BRAMEK DLA PIASKOVII W RUNDZIE JESIENNEJ
3 bramki – Mikołaj Donda
2 bramki – Igor Ziętek, Adam Niedźwiedź, Jakub Kalita
1 bramka – Wiktor Idzik, Paweł Mianowany, Szymon Klimek, Kacper Kasprzak, Marek Pawelec