Świdniczanka mistrzem jesieni w A klasie!

Wyjazdową wygraną 3:0 (0:0) nad wiceliderem Madjan-Marina Zemborzyce piłkarze Świdniczanki na kolejkę przed końcem pierwszej części sezonu 2017/2018 zapewnili sobie tytuł mistrzów jesieni w grupie III klasy A. Podopieczni trenera Tomasza Króla na tą chwilę legitymują się imponującym bilansem 10 wygranych, 2 remisów oraz bramek 48:6!
Bramki: Oskar Wróbel (60′-rzut wolny), Krzysztof Boniecki (75′), Piotr Skiba (80′).
Świdniczanka: Arkadiusz Szulc, Mateusz Warda, Radosław Pawłowski, Łukasz Frąc, Michał Ziemkiewicz (75′ Krystian Joć), Adrian Bereza (80′ Michał Babiarz), Maksymilian Kuś, Oskar Wróbel, Michał Martyna (75′ Piotr Skiba), Krzysztof Boniecki, Piotr Bednarek.
Szereg kontuzji, chorób oraz zawieszeń za kartki spowodował, że Świdniczanka przeciw wiceliderowi tabeli zagrała w dość eksperymentalnym składzie. Pierwsza połowa spotkania, to bardzo dużo sytuacji stykowych, gry szarpanej oraz sporo niedokładności z obu stron. W 30 minucie w sytuacji sam na sam z Oskarem Wróblem dobrą interwencją popisał się bramkarz miejscowych. Po bezbramkowej pierwszej części meczu, w drugiej gra nadal była zacięta. W 60 minucie do rzutu wolnego podszedł Wróbel i precyzyjnym strzałem nie dał szans obrony bramkarzowi. Była to bramka z gatunku „stadiony świata”. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego świetny odbiór piłki zanotował Radosław Pawłowskiego. Momentalnie „uruchomił” Adriana Berezę, a ten zagrał do Krzysztofa Bonieckiego, który w swoim stylu wpakował futbolówkę pod poprzeczkę. Kilka minut później sprytnie w polu karnym zachował się rezerwowy Piotr Skiba. Po przyjęciu piłki balansem ciała zwiódł obrońcę i ustalił wynik meczu celnym uderzeniem z dość ostrego kąta.
W ostatnim meczu rundy jesiennej, w najbliższą niedzielę 12 listopada o godz. 14.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej 2, Świdniczanka będzie podejmować Rohland Tuszów.