Wczoraj 27-letni mieszkaniec gminy Mełgiew usłyszał zarzuty w sprawie niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających. Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w miniony weekend podczas prowadzonych działań policji „Prędkość i narkotyki”. Kierujący Mercedesem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed policjantami z drogówki stracił panowanie nad pojazdem i auto wypadło z drogi, a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. W porzuconym pojeździe mundurowi odnaleźli narkotyki.

W weekend w powiecie świdnickim w weekend prowadzone były działania pod kryptonimem „Prędkość i narkotyki”. W związku z działaniami świdnicka drogówka patrolując ulice w Krępcu podjęła próbę zatrzymania pojazdu Mercedes, który wyjeżdżał spod sklepu. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policjantów a następnie zaczął uciekać nie stosując się również do znaków drogowych. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i pojazd wypadł z drogi zatrzymując się na pryzmie gruzu a następnie kierowca uciekł pieszo. W porzuconym pojeździe policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością 0,73g proszku, który jak się okazało był amfetaminą.

Policjanci ustalili kierującego pojazdem, którym okazał się być 27-letni mieszkaniec gminy Mełgiew. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W dniu wczorajszym mężczyzna w KPP Świdnik usłyszał dwa zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających. Przyznał się tylko do pierwszego zarzutu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/358-117885-1024x607.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/358-117885-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIMełgiew,narkotyki,policja,ucieczka
Wczoraj 27-letni mieszkaniec gminy Mełgiew usłyszał zarzuty w sprawie niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających. Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w miniony weekend podczas prowadzonych działań policji „Prędkość i narkotyki”. Kierujący Mercedesem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed policjantami z drogówki stracił...