Wierzchowiska gromią na finiszu B klasy!

W ostatniej kolejce rundy jesiennej futbolowej B klasy drużyna Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk na własnym boisku podejmowała lokalnego rywala z gminy Trawniki – Vir Dorohucza. Gospodarze okazali się bezlitośni dla przyjezdnych i w derbach powiatu świdnickiego rozgromili gości aż 8:1 (5:0)!
Bramki: Damian Jarosz 4 (2′, 6′, 17′, 22′), Adrian Świech (12′-rzut karny), Tomasz Sapuła (54′), Andrzej Pastuszak (66′), Mateusz Wawszczak (77′) – Wojciech Czerniak (86′).
Wierzchowiska: Patryk Korona, Paweł Kozak, Piotr Mazur, Mateusz Wawszczak, Tomasz Tomczyk, Norbert Ładniak (60′ Andrzej Pastuszak), Tomasz Sapuła (60′ Maciej Ruszniak), Damian Jarosz, Adrian Świech (70′ Przemysław Kozioł), Patryk Augustyniak (75′ Józef Kiljanek), Marcin Winiarczyk.
Vir: Bartłomiej Szałachwij, Piotr Wojtal, Rafał Waryszak, Cezary Gierczyński, Karol Żelechowski, Bartłomiej Szymaniak (30′ Marek Matysiak), Damian Korneluk, Gabriel Lipiec, Łukasz Daniel (60′ Wojciech Czerniak), Mateusz Bawół, Jakub Bartocha.
W zespole prowadzonym przez trenera Jarosława Górę strzelecką formą błysnął Damian Jarosz, który w ciągu 20 minut zdobył aż cztery gole! Po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się już po 120 sekundach gry. Po błędzie obrońcy Viru, który nie trafił w piłkę, wyszedł sam na sam z bramkarzem i „otworzył” wynik rywalizacji.
Potem Tomek Sapuła z lewego skrzydła wycofał mi piłkę gdzieś na jedenasty metr i uderzyłem celnie po ziemi w lewy dolny róg na 2:0. Przy trzeciej bramce uprzedziłem obrońcę i trafiłem do pustej bramki. W 22 minucie znów wyszedłem sam na sam z golkiperem Viru, „położyłem” go na murawie i nie miałem problemu ze zdobyciem czwartego gola – przyznał po meczu Damian Jarosz.
W międzyczasie na 3:0 z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Marcinie Winiarczyku, celnym strzałem popisał się Adrian Świech. W drugiej połowie gospodarze mieli jeszcze sporo okazji do zdobycia kolejnych goli. Między innymi w słupek trafił Winiarczyk, a poprzeczkę ostemplował Jarosz. Do siatki po raz piąty tego dnia trafił Damian, ale arbiter uznał, że uczynił to będąc na pozycji spalonej. Ostatecznie po golu dla Wierzchowisk dołożyli jeszcze: Tomasz Sapuła, Andrzej Pastuszak i Mateusz Wawszczak. Honor przyjezdnych z Dorohuczy w końcówce spotkania uratował Wojciech Czerniak.