Pod koniec listopada do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku wpłynęło zawiadomienie od mieszkańca Świdnika o tym, że syn został zaatakowany przez nieznajomego mężczyznę przy SP nr 3 w Świdniku. Policja od razu podjęła działania i poszukuje napastnika.

– Zgłoszenie dotyczyło ucznia 6 klasy SP nr 3. Chłopiec został uderzony w brzuch przez napastnika, dlatego prowadzimy dochodzenie w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego – wyjaśnia mł. asp. Elwira Domaradzka z KPP Świdnik. Po tym zgłoszeniu policja zwiększyła liczbę patroli w okolicach wszystkich szkół. Rozpoczęto także współpracę z dyrektorami, nauczycielami i rodzicami ze świdnickich placówek. – Wiem o zdarzeniu z udziałem jednego z naszych uczniów, pojawiła się także informacja o tym, że jedna z naszych uczennic również była zaczepiana przez nieznajomego mężczyznę. Poinformowaliśmy rodziców, by odbierali swoje dzieci z zajęć szkolnych. Ponadto jesteśmy w stałym kontakcie z policją i strażą miejską- wyjaśnia dyrektor SP3, M. Kwieciński.

Policja uspokaja mieszkańców, że nie ma powodu do paniki. – Nie zauważyliśmy wzrostu zagrożenia. Mieliśmy tylko jedno oficjalne zgłoszenie. Każdy sygnał od mieszkańców jest sprawdzany, zwiększyliśmy liczbę patroli w okolicach szkół i współpracujemy ze strażą miejską, która czuwa nad monitoringiem. Sprawy bezpieczeństwa mieszkańców są dla nas priorytetowe – dodaje Domaradzka. Sprawie będziemy się przyglądać.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/police3-1024x606.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/police3-300x300.jpgredAKTUALNOŚCInapastnik,policja,SP3,swidnik,szkoła,uczeń
Pod koniec listopada do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku wpłynęło zawiadomienie od mieszkańca Świdnika o tym, że syn został zaatakowany przez nieznajomego mężczyznę przy SP nr 3 w Świdniku. Policja od razu podjęła działania i poszukuje napastnika. - Zgłoszenie dotyczyło ucznia 6 klasy SP nr 3. Chłopiec został uderzony...