Coraz bliżej finiszu prac nad halą sportowo-widowiskową przy I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku. Na nowoczesnym obiekcie widnieje już konstrukcja z drewna klejonego warstwowo, wykonana z drewna świerkowego z najwyższej osiągalnej w skali europejskiej klasie wytrzymałości GL32h. Została wyprodukowana w Austrii. Elementy zostały zabezpieczone fabrycznie bezbarwną, wodną lazurą do drewna.

Obiekt będzie mieć wymiary 36×44 m, zaś samo boisko 20×40 m. Obecnie zadaszony jest już łącznik szkoły z nowa halą, w którym znajdują się cztery szatnie wraz z natryskami. W łazienkach widnieje już glazura i terakota, pojawiły się też instalacje zewnętrzne, wewnętrzne oraz przyłącza i klimatyzacja.

– Już w przyszłym tygodniu na plac budowy dotrzeć ma z Włoch winda o odpowiednich parametrach przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poza największym boiskiem, na piętrze znajdzie się miejsce na 2 sale: do fitnessu lub gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię – zapowiada wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

To jedna z największych sportowych inwestycji sportowych realizowanych przez Powiat Świdnicki. Jej koszt to niemal 6 mln zł, z czego 1,5 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/DSC_0586-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/DSC_0586-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAdrewniana konstrukcja dachowa,hala sportowo-widowiskowa,Waldemar Białowąs
Coraz bliżej finiszu prac nad halą sportowo-widowiskową przy I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku. Na nowoczesnym obiekcie widnieje już konstrukcja z drewna klejonego warstwowo, wykonana z drewna świerkowego z najwyższej osiągalnej w skali europejskiej klasie wytrzymałości GL32h. Została wyprodukowana w Austrii. Elementy zostały zabezpieczone fabrycznie bezbarwną, wodną...