Wczoraj w Mełgwi policjanci ze Świdnika pouczali mieszkańców, w jaki sposób prawidłowo używać elementów odblaskowych, zarówno przez pieszych jak i rowerzystów.

Wczoraj w budynku Urzędu Gminy Mełgiew odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy. W ramach realizacji programu Odblaskowa Gmina policjanci WRD i WP KPP w Świdniku omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwracali szczególną uwagę na ważność używania elementów odblaskowych zarówno przez pieszych jak i przez rowerzystów. Uczestnicy sami potwierdzali, ze czas jesienno-zimowy to okres kiedy i kierowcy ale i piesi nie mają łatwo na drodze, szczególnie poza miastem. Ważne jest by dbać o swoje bezpieczeństwo a elementy odblaskowe w znaczący sposób wpływają na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Ponadto na spotkaniu omówione zostały zasady korzystania z KMZB.

Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali zakupione przez gminę kamizelki odblaskowe, które zapewnili, ze będą przykładnie używać na drodze. Zapewnili również, że o obowiązku używania elementów odblaskowych będą przypominać sowim znajomym i rodzinom. W spotkaniu uczestniczyła Zastępca Wójta Gminy p. Elżbieta Korbus oraz Kierownik GOK w Mełgwi p. Teresa Adamiec.

 

E.D./M.Sz.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/police-1024x570.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/police-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIelementy odblaskowe,Mełgiew,odblaski,policja
Wczoraj w Mełgwi policjanci ze Świdnika pouczali mieszkańców, w jaki sposób prawidłowo używać elementów odblaskowych, zarówno przez pieszych jak i rowerzystów. Wczoraj w budynku Urzędu Gminy Mełgiew odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy. W ramach realizacji programu Odblaskowa Gmina policjanci WRD i WP KPP w Świdniku omówili zasady bezpiecznego poruszania...