Dziś w I LO im. W. Broniewskiego rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Informatyczny przeznaczony dla gimnazjalistów. Honorowy patronat nad wydarzeniem pełniło Starostwo Powiatowe w Świdniku, fundując zwycięzcom wartościowe nagrody.

I miejsce zdobył Oskar Dziubiński z Gimnazjum nr 1. II należy do Łukasza Komorowskiego z tej samej placówki, a trzecim najlepszym okazał się Piotr Maksymiuk z Gimnazjum nr 3.

Uczestnikom gratulował wcestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, zachecając zdolnych uczniów do wyboru właśnie I LO do dalszej edukacji.
– Swoje zdolności macie możliwość rozwijać w szkole ze stuprocentową zdawalnością matury, gdzie wiedzą dzielą się wykładowcy z najlepszych lubelskich uczelni. Przed wami perspektywa świetnego wykształcenia, a w przyszłości gwarancja zatrudnienia i wysokich zarobków – mówił wicestarosta.

Dyrektor Stanisław Stefańczyk również zapraszał gimnazjalistów do nauki w klasach, w których zdobędą przygotowanie jako przyszli informatycy i programiści.

Konkurs składał się z części teoretycznej i zadań praktycznych. Walczyli uczniowie Gimnazjum nr 1 i nr 3 ze Świdnika oraz Gimnazjum w Kalinówce.
W skład komisji konkursowej weszli: Stanisław Stefańczyk, Danuta Chmielik, Łukasz Run, Zbigniew Jastrzębski, Piotr Bieniek, Stanisław Pietryka.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/DSC_0646-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/DSC_0646-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAI LO im. W. Broniewskiego,Powiatowy Konkurs Informatyczny,Stanisław Stefańczyk,Waldemar Białowąs
Dziś w I LO im. W. Broniewskiego rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Informatyczny przeznaczony dla gimnazjalistów. Honorowy patronat nad wydarzeniem pełniło Starostwo Powiatowe w Świdniku, fundując zwycięzcom wartościowe nagrody. I miejsce zdobył Oskar Dziubiński z Gimnazjum nr 1. II należy do Łukasza Komorowskiego z tej samej placówki, a trzecim najlepszym okazał się...