„Na Szlaku Słońca i Śniegu”- to był finał XVII edycji konkursu o „ Kryształową Cegłę”. Wyróżnienie w kategorii obiekty sportowo-rekreacyjne otrzymały całoroczne korty tenisowe przy PCEZ w Świdniku.
Rozstrzygnięto XVII edycję konkursu o „Kryształową Cegłę”. Organizatorem plebiscytu było Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie. Wyróżnienie w kategorii obiekty sportowo-rekreacyjne otrzymały całoroczne korty tenisowe przy PCEZ w Świdniku.

– To ogromna radość i zaszczyt, że nasza inwestycja zdobyła uznanie kapituły. Korty posiadają certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Nowe obiekty sportowe już przyczyniły się do zwiększenia popularności tenisa ziemnego wśród mieszkańców powiatu świdnickiego i nie tylko. Pamiętajmy, że z pasji narodzić się mogą nowe sportowe talenty- powiedział wicestarosta Waldemar Białowąs, pomysłodawca inwestycji.

„Kryształową Cegłę” otrzymał stadion lekkoatletyczny w Lublinie, który został dostosowany do wymagań Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych dla kategorii III A. Całoroczne korty tenisowe przy PCEZ w Świdniku otrzymały wyróżnienie. Obiekt został przykryty halą lekkiej konstrukcji o powierzchni 1347 m kw., wyposażony w nawierzchnię syntetyczną posiadającą certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Całkowity koszt inwestycji to 1, 2 mln zł. – Można powiedzieć, że korty tętnią życiem. Zostały oddane do użytku w końcu września, a już odbyło się na nich kilka turniejów z mistrzostwami województwa seniorów na czele- dodał Białowąs.

Konkurs o „Kryształową Cegłę” ma zasięg międzynarodowy. Bierze w nim udział także Białoruś i Ukraina.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/korty.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/korty-300x300.jpgredAKTUALNOŚCISPORTkorty,Kryształowa Cegła,PCEZ,Waldemar Białowąs
'Na Szlaku Słońca i Śniegu'- to był finał XVII edycji konkursu o „ Kryształową Cegłę'. Wyróżnienie w kategorii obiekty sportowo-rekreacyjne otrzymały całoroczne korty tenisowe przy PCEZ w Świdniku. Rozstrzygnięto XVII edycję konkursu o „Kryształową Cegłę”. Organizatorem plebiscytu było Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie. Wyróżnienie w kategorii obiekty sportowo-rekreacyjne otrzymały całoroczne...