Pod koniec grudnia 2017 roku, na stronie Straży Miejskiej w Świdniku można było sprawdzić jakość powietrza w mieście. Dane dostępne były z jedynej w Świdniku stacji zlokalizowanej na ul. Hryniewicza. Od dzisiaj stan powietrza monitoruje również stacja znajdująca się na ul. Wojska Polskiego.


Od grudnia ubiegłego roku na stronie Straży Miejskiej w Świdniku możemy sprawdzić stan powietrza w mieście. Wyniki są aktualizowane na bieżąco. Dotychczas najbliższa stacja kontroli jakości powietrza znajdowała się na ul. Obywatelskiej w Lublinie, czyli blisko 10 kilometrów od Świdnika. Teraz w Świdniku pomiar jakości powietrza będzie odbywał się w dwóch punktach, na ul. Hryniewicza oraz Wojska Polskiego 27.

– Od dzisiaj działa stacja na ul. Wojska Polskiego w Świdniku. Jest ona szczególnie ważna właśnie w tym miejscu, albowiem mieszkańcy skarżą się na coraz gorszy stan powietrza w rejonie Adampola- wyjaśnia Janusz Wójtowicz, Komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

Nowością jest również wykres, ilustrujący jakość powietrza w przeciągu dobowym. W najbliższym czasie będzie można sprawdzić statystyki dotyczące stanu powietrza w Świdniku. Jak przekonuje komendant strażników miejskich, eko- patrol sprawdza się w codziennych działaniach.

– Wczoraj ukarane zostały dwa zakłady usługowe. W jednym wykryto, że spalany był olej silnikowy, a w drugim odpady z lakierowanych płyt. Wystawiono mandaty w wysokości 200 zł. – mówi Wójtowicz. – Dzisiaj jedna osoba zamieszkująca domek jednorodzinny została ukarana mandatem, za spalanie niedozwolonego materiału. Naszym celem nie jest tylko karanie społeczeństwa, ale przede wszystkim edukacja i podnoszenie ekologicznej świadomości mieszkańców. Dbając o jakość powietrza, dbamy o zdrowie nie tylko swoje, ale naszych najbliższych– dodaje Wójtowicz.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/stacja-1024x543.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/stacja-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIekopatrol,jakość powietrza,Janusz Wójtowicz,smog,Straż Miejska Świdnik
Pod koniec grudnia 2017 roku, na stronie Straży Miejskiej w Świdniku można było sprawdzić jakość powietrza w mieście. Dane dostępne były z jedynej w Świdniku stacji zlokalizowanej na ul. Hryniewicza. Od dzisiaj stan powietrza monitoruje również stacja znajdująca się na ul. Wojska Polskiego. Od grudnia ubiegłego roku na stronie Straży...