Na przełomie stycznia i lutego br. radiowozy drogówki w całej Polsce będą wyposażone w terminale płatnicze do obsługi płatności z użyciem kart płatniczych i BLIKA.

Radiowozy zostaną wyposażone w 2 tys. terminali. Na razie trwają szkolenia funkcjonariuszy. Pierwsza transakcja kartą została dokonana 6 stycznia br. w radiowozie opolskiej policji, która jako pierwsza w kraju została wyposażona w piętnaście terminali.

Dzięki ich wprowadzeniu ukarani kierowcy nie będą musieli pamiętać o wykonaniu przelewu bankowego lub udaniu się na pocztę w celu dokonania płatności za mandat. Wystarczy posiadanie ważnej karty płatniczej lub systemu BLIK i mandat będzie można zapłacić od razu, w radiowozie. To rozwiązanie będzie również bardzo wygodne dla obcokrajowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe, a którzy do tej pory byli zobligowani płacić za mandaty gotówką, co często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru w celu wymiany dewiz na złotówki.

mp/

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/policja-kontrola-drogowa-D.Delmanowicz.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/policja-kontrola-drogowa-D.Delmanowicz-300x265.jpgredAKTUALNOŚCIZ Krajudrogówka,mandat,policja,terminal
Na przełomie stycznia i lutego br. radiowozy drogówki w całej Polsce będą wyposażone w terminale płatnicze do obsługi płatności z użyciem kart płatniczych i BLIKA. Radiowozy zostaną wyposażone w 2 tys. terminali. Na razie trwają szkolenia funkcjonariuszy. Pierwsza transakcja kartą została dokonana 6 stycznia br. w radiowozie opolskiej policji, która...