Policjanci ze świdnickiej komendy odwiedzili Zespół Szkół w Trawnikach, gdzie z uczniami szkoły rozmawiali na szereg tematów dotyczący ich bezpieczeństwa, praw i obowiązków. Przewodnicy psów służbowych dali popis tresury swoich czworonożnych podopiecznych, który jak zawsze spotkał się z wielkim entuzjazmem.
W piątek funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego z KPP Świdnik udali się z wizytą do Zespołu Szkół w Trawnikach. W spotkaniu wzięło 90 osób: uczniowie szkół średnich oraz szkoły dla dorosłych. Spotkanie poprowadziła policjantka zajmująca się profilaktyką, policjant w ruchu drogowego oraz dwóch przewodników psów, którzy na spotkanie zabrali swoich czworonogów.

Spotkanie przebiegło czteroetapowo. Pierwszy panel dotyczył ogólnie rozumianego bezpieczeństwa a także poruszane były tematy związane z zagrożeniami jakie mogą się pojawić podczas wyjazdów za granicę, nawiązywania nowych kontaktów oraz sytuacji związanych z poszukiwaniem pracy. Kolejny etap spotkania to pogadanka o środkach odurzających i alkoholu, jaki wpływ wywierają na osoby je zażywające oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz osób dorosłych związane ze stosowaniem używek. Trzeci panel dotyczył bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant mówił, o tym jak zachować się na drodze aby bezpiecznie dotrzeć do celu a także o represjach związanych z niestosowaniem się do przepisów prawa ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania był pokaz tresury psów służbowych oraz dynamiczny pokaz scen pozorowanych. Uczestnikom wręczono również odblaski.
E.D.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/358-120731-1024x768.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/358-120731-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIEDUKACJAbezpieczeństwo,policja,Trawniki,Zespół Szkół w Trawnikach
Policjanci ze świdnickiej komendy odwiedzili Zespół Szkół w Trawnikach, gdzie z uczniami szkoły rozmawiali na szereg tematów dotyczący ich bezpieczeństwa, praw i obowiązków. Przewodnicy psów służbowych dali popis tresury swoich czworonożnych podopiecznych, który jak zawsze spotkał się z wielkim entuzjazmem. W piątek funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego z KPP...