Z okazji święta Trzech Króli, 6 stycznia 2018 roku po raz kolejny ulicami Świdnika przemaszeruje specjalny orszak. Jego scenariusz nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym.
Orszak Trzech Króli to największe jasełka na świecie. 6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Tegorocznym motywem przewodnim będzie przypomnienie uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich.

Orszak Trzech Króli to inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. Wydarzenie tworzą rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze, księża i ludzie dobrej woli – różnych poglądów i wyznań. Po raz szósty orszak przemaszeruje ulicami Świdnika. W tym roku wyruszy 6 stycznia o godz. 12.00, z placu Konstytucji 3 maja, w stronę kościoła pw. NMP Matki Kościoła. Po drodze będzie można zobaczyć scenki teatralne w wykonaniu teatrów: Kto tam?, Trzydziestu (II LO w Świdniku) oraz Teatru Drogi. Jak zwykle scena finałowa zostanie rozegrana na schodach kościoła . Tuż po niej, o godzinie 13 odprawiona zostanie uroczysta msza święta.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/orszak.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/orszak-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAorszak,Orszak Trzech Króli,swidnik
Z okazji święta Trzech Króli, 6 stycznia 2018 roku po raz kolejny ulicami Świdnika przemaszeruje specjalny orszak. Jego scenariusz nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Orszak Trzech Króli to największe jasełka na świecie. 6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli...