Budynki Państwowej straży Pożarnej w Świdniku od lat pilnie wymagają termomodernizacji. Prace już wkrótce mają nabrać tempa. Jeszcze w styczniu tego roku ogłoszony zostanie przetarg na przeprowadzenie termomodernizacji, w ramach której wykonana zostanie również instalacja fotowoltaiczna.

Pod koniec grudnia Komendant Powiatowy PSP w Świdniku bryg. Sławomir Kowalczyk podpisał z Zarządem Województwa Lubelskiego umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynków tutejszej komendy w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie blisko 582 tys. zł. i stanowić będzie maksymalnie do 85% całkowitej wartości projektu. Pozwoli to na dalszą realizację modernizacji budynków Komendy Powiatowej PSP w Świdniku, która trwa od 2003 r.

Cieszący się dużym zaufaniem społecznym strażacy mogą liczyć na wsparcie ze strony samorządu. W budżecie Powiatu Świdnickiego na 2018 rok wśród ponad 20 projektów realizowanych ze środków UE znalazła się również pomoc dla straży pożarnej.

– Od lat obserwuję, jak świetnie straż się rozwija i idzie z duchem czasu. Jako zarząd powiatu wspieramy straż, dbając jednocześnie w ten sposób o bezpieczeństwo mieszkańców. Profesjonalizm i poświęcenie przy wykonywaniu codziennych obowiązków zachęcają do tego, żeby w miarę możliwości budżetowych pomagać strażakom – mówi starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdniku.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/09/straz5-1024x492.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/09/straz5-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDariusz Kołodziejczyk,KPP SP,Sławomir Kowalczyk,straż pożarna,termomodernizacja,termomodernizacja budynku komendy
Budynki Państwowej straży Pożarnej w Świdniku od lat pilnie wymagają termomodernizacji. Prace już wkrótce mają nabrać tempa. Jeszcze w styczniu tego roku ogłoszony zostanie przetarg na przeprowadzenie termomodernizacji, w ramach której wykonana zostanie również instalacja fotowoltaiczna. Pod koniec grudnia Komendant Powiatowy PSP w Świdniku bryg. Sławomir Kowalczyk podpisał z Zarządem...