Dziś w starostwie powiatowym w Świdniku odbyło się spotkanie w sprawie nowych możliwości dla uczniów powiatowych szkół. Jerzy Szczepańczyk z Europejskiej Fundacji Edukacyjno-Sportowej przedstawił ofertę praktyk zagranicznych dla uczniów w ramach programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy: PCEZ, I LO im. W. Broniewskiego, ZS im. C.K. Norwida w Świdniku oraz wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Oferta praktyk zawodowych w Grecji skierowana jest dla kierunków, jakie realizowane są m.in. w PCEZ i w ZS nr I. Z każdej szkoły można wybrać maksymalnie 3 kierunki. Podczas spotkania informacyjnego Anna Goral, dyrektor PCEZ zadeklarowała zaproponowanie takiej możliwości uczniom z klas: technik ekonomista, technik mechanik i technik informatyk. Natomiast Krzysztof Gałan z „Norwida” znalazł w ofercie fundacji kierunki, które realizuje ZS nr I, czyli: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik logistyk.

Praktyki mogą trwać od 12 dni do miesiąca. Uczestnicy mają zagwarantowane kieszonkowe na cały wyjazd oraz zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie. Oprócz obowiązków, młodzież będzie miała okazję do poznania kultury i tradycji kraju oraz skorzysta z licznych wycieczek. Firmy partnerskie skupiają się w regionach położonych w Grecji centralnej: Pierii i Thessalii.

– Oferta wpisuje się w naszą strategię rozwoju szkolnictwa zawodowego. To kolejna okazja dla młodzieży sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, tym razem w niezwykle atrakcyjnym kulturowo i turystycznie kraju. Podczas odbytych praktyk w Niemczech uczniowie pokazali już, że potrafią spełnić oczekiwania zachodnich pracodawców, zachowując europejskie standardy – ocenia Waldemar Białowąs.

Oferta obejmuje też wymianę młodzieży w ramach Polsko-Ukraińskiego i Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Chętni uczniowie z naszego powiatu będą mogli spędzić 10 dni m.in. w Wilnie lub Kijowie, poznając kulturę wschodnich sąsiadów.

Realizacja projektów przewidziana jest na wiosnę przyszłego roku.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/DSC_0560-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/DSC_0560-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJApraktyki w Grecji,szkoły zawodowe,Waldemar Białowąs,wymiana młodzieży
Dziś w starostwie powiatowym w Świdniku odbyło się spotkanie w sprawie nowych możliwości dla uczniów powiatowych szkół. Jerzy Szczepańczyk z Europejskiej Fundacji Edukacyjno-Sportowej przedstawił ofertę praktyk zagranicznych dla uczniów w ramach programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy: PCEZ, I LO im. W. Broniewskiego, ZS im. C.K. Norwida w Świdniku...