Zbliża się 6 stycznia, a więc uroczystość chrześcijańska Objawienie Pańskie, nazywana świętem Trzech Króli. W całej Polsce obchodzone jest pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości i 16 poza jej granicami.
Inicjatywą, która łączy i spaja lokalne społeczności jest także wspólne kolędowanie i organizacja jasełek. W najbliższy weekend nie zabraknie takich wydarzeń. Zobaczcie co będzie się działo w poszczególnych gminach powiatu.

Piaski
Już po raz piąty Miejsko- Gminne Przedszkole w Piaskach i parafia p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszają na wspólne kolędowanie ulicami Piask. 6. stycznia przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Po mszy świętej, o godzinie 12 zostanie przeprowadzona zbiórka kościelna na rzecz Ani i Jasia. Honorowy patronat nad imprezą objęli- burmistrz Piask, Michał Cholewa, starosta Dariusz Kołodziejczyk i proboszcz parafii p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego, ks. Stanisław Duma. Wydarzenie sponsoruje m.in. Powiat Świdnicki w Świdniku oraz Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach.

Świdnik
Orszak Trzech Króli przemaszeruje także ulicami Świdnika. W tym roku wyruszy o godz. 12.00, z placu Konstytucji 3 maja, w stronę kościoła pw. NMP Matki Kościoła. Po drodze będzie można zobaczyć scenki teatralne w wykonaniu teatrów: Kto tam?, Trzydziestu (II LO w Świdniku) oraz Teatru Drogi. Jak zwykle scena finałowa zostanie rozegrana na schodach kościoła . Tuż po niej, o godzinie 13 odprawiona zostanie uroczysta msza święta. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka. Wydarzenie współfinansuje Powiat Świdnicki w Świdniku.

Mełgiew

Już czwarty Orszak Trzech Króli odbędzie się w gminie Mełgiew. Urząd Gminy i Ośrodek Kultury, a także Akcja Katolicka oraz placówki oświatowe zapraszają wszystkie dzieci i dorosłych na zbiórkę 6 stycznia o godzinie 11.30 przed budynkiem urzędu. Po wspólnym kolędowaniu i mszy św. organizatorzy zaplanowali słodkie upominki dla najmłodszych. Przebrania mile widziane.

Franciszków
Starosta Dariusz Kołodziejczyk, wójt Mełgwi Ryszard Podlodowski i radna z Franciszkowa Elżbieta Zawadzka zapraszają w najbliższą niedzielę na wspólne kolędowanie z Zespołem Muzycznym z Mełgwi, pod dyrekcją Andrzeja Mędzelewskiego. Spotkanie odbędzie się 7 stycznia, o godzinie 15.00 przy ul. Szerokiej we Franciszkowie.

Dominów
7 stycznia w niedzielę w Szkole Podstawowej w Dominowie odbędą się jasełka strażackie. Strażacy z OSP Dominów oraz dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wystąpią jako aktorzy – amatorzy w przedstawieniu o narodzeniu Jezusa. Uroczystość z udziałem przedstawicieli służb mundurowych oraz lokalnych władz rozpocznie się o godzinie 17.00.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/orszakwww.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/orszakwww-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIkolędowanie,Orszak Trzech Króli,powiat świdnicki
Zbliża się 6 stycznia, a więc uroczystość chrześcijańska Objawienie Pańskie, nazywana świętem Trzech Króli. W całej Polsce obchodzone jest pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości i 16 poza jej granicami. Inicjatywą, która łączy i spaja lokalne społeczności jest także wspólne kolędowanie i organizacja...