Zbliża się 26. Finał WOŚP. W tym roku jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dzięki fundacji Jurka Owsiaka na dzieci trafiające do szpitala w Świdniku czeka kilkanaście urządzeń z serduszkiem, przekazywanych w poprzednich latach, wartych szacunkowo 240 tys zł.

Do WOŚP z całej Polski cały czas napływają sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach i jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Czego obecnie najpilniej potrzebuje świdnicki szpital?

– Nasze potrzeby są ogromne, dlatego całym sercem wspieram działania WOŚP-u, bo choć w części nas wspiera, tym bardziej, że przemysł medyczny bardzo szybko się rozwija i sprzęt szybko staje się przestarzały. Co roku przesyłamy listę potrzeb Oddziału Dziecięcego i Noworodkowego. Są na niej m.in. inkubatory, łóżka czy kardiomonitor. W zeszłym roku otrzymaliśmy znaczne wsparcie, wciąż oczekujemy decyzji odnośnie tego roku – mówi Jacek Kamiński, Dyrektor SP ZOZ w Świdniku.
W zeszłym roku szpital w Świdniku otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowy sprzęt dla Oddziału Dziecięcego, którego szacowana wartość to ok. 30 tys. zł.

Zakupiony od 2003 roku sprzęt to:
– Pulsoksymetr
– Kardiomonitory
– Glukometr
– Ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków
– Inkubator otwarty oraz zamknięty
– Urządzenia do badania przesiewowego słuchu

W ubiegłym roku Oddział Dziecięcy szpitala otrzymał od fundacji:
– Lokalizator naczyń krwionośnych
– Aparat EKG
– Kardiomonitor
– 4 Pompy infuzyjne strzykawkowe

Dobre perspektywy dla szpitala

Wszystko wskazuje na to, że dzięki realizacji kilku projektów świdnicka placówka w ciągu 3 najbliższych lat na modernizację wyda ok 9 mln zł.

Podczas grudniowego posiedzenia Rady Społecznej SPZOZ w Świdniku poinformowano o realizacji 3 projektów: Najważniejszy z nich to – „Zdrowe Lubelskie” dedykowany takim szpitalom jak powiatowa placówka. Dzięki projektowi uda się dokonać inwestycji na około 7 mln. zł, przy wkładzie własnym w wysokości 2.252 tys. zł. Drugim projektem, który zrealizuje szpital będzie „Ambulatoryjna opieka specjalistyczna”, a jego wartość to 1 mln. zł. Trzecie przedsięwzięcie to projekt informatyczny o wartości 1.200. tys. zł

Dzięki dotacji Powiatu Świdnickiego w wysokości 370 tys. zł w zeszłym roku możliwy był remont oddziału ginekologiczno położniczego oraz wymiana chłodni w szpitalnej kostnicy. W roku 2018 SP ZOZ w Świdniku planuje za pieniądze z dotacji powiatu wyremontować oddział wewnętrzny II oraz blok operacyjny.

Jako samorządowcy musimy posiadać świadomość, że lekarze muszą leczyć pacjentów używając nowoczesnych urządzeń. Będziemy wymieniać urządzenia, które już nie odpowiadają potrzebom pacjentów. Dziś technologie medyczne wciąż się rozwijają i my też musimy iść z duchem czasu.– mówi starosta świdnicki i przewodniczący rady SP ZOZ w Świdniku Dariusz Kołodziejczyk.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_0115-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_0115-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDariusz Kołodziejczyk,Jacek Kamiński,lubelskie,Lubelszczyzna,powiat świdnicki,SP ZOZ,szpital,szpital w Świdniku,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,WOŚP
Zbliża się 26. Finał WOŚP. W tym roku jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dzięki fundacji Jurka Owsiaka na dzieci trafiające do szpitala w Świdniku czeka kilkanaście urządzeń z serduszkiem, przekazywanych w poprzednich latach, wartych szacunkowo 240 tys zł. Do WOŚP z całej Polski cały...