Minionej niedzieli w Zespole Szkół w Trawnikach odbyła się akcja „POMÓŻ ŁUKASZOWI I INNYM” skierowana do mieszkańców Trawnik i okolic. Tego dnia zarejestrowało się szkole 118 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Łukasz Dudek to absolwent trawanickiej szkoły, choruje na białaczkę i potrzebuje dawcy szpiku. Dlatego dyrektor Katarzyna Balcerek oraz Szkolny Klub Wolontariusza od samego początku włączyli się do akcji organizowanej przez Fundację DKMS.

Oto jak przedstawia swoją sytuację na stronie DKMS:

„Nazywam się Łukasz Dudek, mam 23 lata. Wraz z większością mojej rodziny mieszkam w Chojnie Nowym Pierwszym. Mam trzech braci, z którymi mam doskonały kontakt i wspaniałe bratowe. Moja mama Mariola i tata Krzysztof zawsze mnie wspierają i bardzo się o mnie troszczą.
Mam także wspaniałych znajomych, z którymi uwielbiam spędzać wolny czas, o ile nie jestem wtedy zajęty zabawą z bratankiem i bratanicą. Jestem także związany z Siedliszczem, Trawnikami i Chełmem.
Od małego interesowała mnie piłka nożna – grałem na pozycji bramkarza. W wieku kilkunastu lat zacząłem interesować się motoryzacją – i tak już zostało. Jestem mechanikiem samochodowym. Chciałem się dalej rozwijać w tym kierunku, ale choroba – białaczka – przerwała te plany.

Teraz czekam na dawcę niespokrewnionego. Moim największym marzeniem jest to, abym wrócił do zdrowia. Proszę zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy szpiku. Możecie pomóc mi i wszystkim Pacjentom, którzy potrzebują przeszczepienia”.

 

https://www.dkms.pl/pl/content/pomoz-lukaszowi-i-innym-2

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/IMG_4895.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/IMG_4895-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIdawcy szpiku,Łukasz Dudek,pomoc dla Łukasza,Trawniki,ZS w Trawnikach
Minionej niedzieli w Zespole Szkół w Trawnikach odbyła się akcja „POMÓŻ ŁUKASZOWI I INNYM” skierowana do mieszkańców Trawnik i okolic. Tego dnia zarejestrowało się szkole 118 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Łukasz Dudek to absolwent trawanickiej szkoły, choruje na białaczkę i potrzebuje dawcy szpiku. Dlatego dyrektor Katarzyna Balcerek oraz Szkolny...