Świdniccy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którzy zaatakowali mieszkańca Świdnika i zabrali mu m.in. telefon komórkowy. 27-letni mężczyzna wczoraj został doprowadzony do Sądu, który zastosował w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. Dwóch mężczyzn napadło na mieszkańca Świdnika, bili go i kopali po ciele a następnie zabrali mu telefon komórkowy o wartości 800zł. Po zdarzeniu mężczyzna udał się do domu po pudełko po telefonie oraz dokumenty zakupu w celu zgłoszenia zajścia na policję. Gdy pokrzywdzony wyszedł z domu został ponownie napadnięty przez tych samym mężczyzn, którzy bili go i kopali a następnie przyłożyli mu nóż do szyi i grożąc nim zabrali pudełko z dokumentami.

Policjanci podczas realizacji czynności w sprawie ustalili sprawców zdarzenia. Jeden z nich został zatrzymany i doprowadzony do Sądu Rejonowego Lublin Wschód. W stosunku do 27-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nadal prowadzą intensywne czynności.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności nie krócej niż 3 lata.

E.D.
http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/358-121814.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/358-121814-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIareszt,policja,sprawca rozboju
Świdniccy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którzy zaatakowali mieszkańca Świdnika i zabrali mu m.in. telefon komórkowy. 27-letni mężczyzna wczoraj został doprowadzony do Sądu, który zastosował w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata. Do...