Dzisiaj w zajeździe „Złota podkowa” po raz kolejny odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Świdniku.

Dom Pomocy Społecznej w Świdniku po raz kolejny zorganizował bal karnawałowy, nie tylko dla podopiecznych placówki. Wśród zaproszonych gości pojawili się mieszkańcy pozostałych DPS- ów z powiatu świdnickiego oraz dyrektorzy i mieszkańcy z DPS Lublin (ul. Kosmonautów), DPS Ostrów Lubelski, DPS Matczyn i DPS Szczebrzeszyn.- Dzisiaj jest podwójna okazja do świętowania. Uczestniczymy w balu karnawałowym, ale także cieszymy się, że do powiatowych DPS-ów trafiły dwa kolejne auta. To również moment do spotkania i integracji- mówi starosta Dariusz Kołodziejczyk. Bal karnawałowy stał się również okazją do spotkania pracowników i dyrektorów jednostek, którzy chętnie wymieniali się swoimi doświadczeniami i pomysłami. – Pracowałem przez ponad 10 lat w DPS w Świdniku i dobrze wiem, jak bardzo potrzebne są takie spotkania. Dla osób niepełnosprawnych liczy się zabawa, taniec, świetne towarzystwo oraz poczęstunek. To gwarantuje piękne wspomnienia, tworzy nowe znajomości i przyjaźnie- opowiada Jerzy Dębski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału PFRON, który uczestniczył w balu.
W tym roku powiatowe DPS mogą liczyć na wsparcie. Zaplanowano m. in. rewitalizację i termomodernizację.-Potrzeby bytowe są zaspokajane w miarę możliwości na bieżąco. Nasze DPS-y spełniają wszystkie normy przewidziane dla takich placówek.W najbliższym czasie planujemy termomodernizację budynków DPS Świdnik, przy wsparciu funduszy zewnętrznych . Tam też chcielibyśmy zagospodarować teren i utworzyć ogród, nie tylko dla mieszkańców. Złożony został również wniosek o dofinansowanie na rewitalizację obiektów zabytkowych przy DPS w Krzesimowie- wyjaśnia członek zarządu powiatu, Leszek Czechowski. DPS w Świdniku otrzymał już wsparcie finansowe z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie w postaci remontu 7 łazienek. Zmodernizowano też pomieszczenia w DPS w Krzesimowie.- Podmioty te wykazały się bardzo dużą elastycznością i profesjonalizmem w zakresie rozliczenia oraz efektywnego wykorzystywania środków- mówi Katarzyna Fus z ROPS w Lublinie. Na wsparcie z ROPS mogą liczyć nie tylko DPS, ale także SOSW w Świdniku, gdzie dofinansowanie otrzymał innowacyjny plac zabaw, dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci autystycznych. – Koszt tej inwestycji to około 200 tys. zł., w 50 % pokrytej z dofinansowania z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, pozostała część to wkład własny Powiatu Świdnickiego. Jest to preludium do kolejnych inwestycji w Specjalnych Ośrodkach Szkolno- Wychowawczych. Złożyliśmy projekty dotyczące dwóch ośrodków- w Świdniku i Kozicach Górnych i tam spodziewamy się już milionowych dotacji, które przeznaczone będą na wyposażenie, czy modernizację placówek- zapowiada starosta Dariusz Kołodziejczyk.

 

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/DSC08863-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/DSC08863-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAbal,DPS,DPS im. Roba Inja w Świdniku,karnawał,ostatki
Dzisiaj w zajeździe „Złota podkowa” po raz kolejny odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Świdniku. Dom Pomocy Społecznej w Świdniku po raz kolejny zorganizował bal karnawałowy, nie tylko dla podopiecznych placówki. Wśród zaproszonych gości pojawili się mieszkańcy pozostałych DPS- ów z powiatu świdnickiego oraz dyrektorzy i...