Część zadłużonych przedsiębiorców dostanie ważną wiadomość z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o stanie swojego konta. Właśnie ruszyła wysyłka listów. W województwie lubelskim otrzyma je 2,8 tys. płatników składek.

Instytucja rozpoczęła wysyłkę informacji do aktywnych płatników składek, którzy mają zadłużenie na koncie w ZUS. Ma to związek z zapowiadanymi wcześniej zmianami w rozliczaniu składek, jakie weszły w życie 1 stycznia. Obecnie wpłata na indywidualny rachunek składkowy w pierwszej kolejności pokrywa najstarsze zaległości.

Dlatego najpierw listy z ZUS dostaną przedsiębiorcy, opłacający za siebie składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, których pierwsze wpłaty w nowym systemie rozliczyły się na zaległości.

To dla nich ważna informacja, bo ma wpływ na prawo do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego (np. zasiłku chorobowego i macierzyńskiego). W województwie lubelskim jest ok. 2,8 tys. przedsiębiorców, do których trafi taka korespondencja. Zakład ostrzegał ich przed konsekwencjami zadłużenia już latem ubiegłego roku.

Z nowego listu dowiedzą się, w jaki sposób ZUS rozliczył wpłaty, które wpłynęły na ich indywidualne rachunki składkowe. Dostaną również informację o wysokości bieżącego zadłużenia – z czasu wysłania korespondencji. Najprawdopodobniej jako drudzy informację o rozliczeniu konta otrzymają klienci z nadpłatą.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/zus.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/zus-300x280.jpgD.C.AKTUALNOŚCIprzedsiębiorcy,zmiany w rozliczaniu składek,ZUS
Część zadłużonych przedsiębiorców dostanie ważną wiadomość z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o stanie swojego konta. Właśnie ruszyła wysyłka listów. W województwie lubelskim otrzyma je 2,8 tys. płatników składek. Instytucja rozpoczęła wysyłkę informacji do aktywnych płatników składek, którzy mają zadłużenie na koncie w ZUS. Ma to związek z zapowiadanymi wcześniej zmianami w...