Dziś uczniowie gimnazjów z województwa lubelskiego zmierzyli się z niełatwymi zagadnieniami dotyczącymi norm języka polskiego.
Organizatorem VI już edycji konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” jest Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Świdnickiego oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Gimnazjalistów powitał wicedyrektor Janusz Maruszak oraz nauczycielki języka polskiego: Iwona Kapczuk i Irena Niedużak, a wyrazy uznania za ambicje i życzenia powodzenia w zmaganiach uczestnicy konkursu usłyszeli od wicestarosty świdnickiego Waldemara Białowąsa.

34 uzdolnionych polonistycznie gimnazjalistów przyjechało do PCEZ z: Lublina, Kraśnika, Suśca, Świdnika, Siennicy Różanej, Majdanu Sopockiego i Wysokiego.

Coroczne wydarzenie ma na celu uwrażliwienie młodzieży na piękno i kulturę języka narodowego oraz kształcenie sprawności językowych.

Mistrzowie słowa-laureaci otrzymają dyplomy i nagrody, które zostaną wręczone podczas Dni Otwartych PCEZ.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/DSC_1353-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/DSC_1353-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAJanusz Maruszak,konkurs poprawnej polszczyzny,PCEZ,Waldemar Białowąs,wojewódzki konkurs
Dziś uczniowie gimnazjów z województwa lubelskiego zmierzyli się z niełatwymi zagadnieniami dotyczącymi norm języka polskiego. Organizatorem VI już edycji konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” jest Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Świdnickiego oraz Lubelski Kurator Oświaty. Gimnazjalistów powitał wicedyrektor Janusz Maruszak oraz nauczycielki języka...