Dzisiaj po raz XI w ” Bronku” obchodzono „Dzień Zwierzoluba”. To cykliczna impreza, której celem jest zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt.
Idea akcji pod nazwą „Dzień Zwierzoluba” narodziła się 11 lat temu z inicjatywy Anny Adamczyk i Anety Jagieły, by pokazać młodym ludziom, że trzeba być wrażliwym na każdą żywą istotę.- Dzisiaj pomagamy potrzebującym zwierzętom. Oprócz prowadzonej zbiórki uczniowie mają okazję, by spotkać się z pracownikami Centrum Dietetycznego Naturhouse, którzy udzielają bezpłatnych konsultacji. Finałowym wydarzeniem będzie spektakl pt. Kopciuszek- mówi Aneta Jagieła, zastępca dyrektora I LO w Świdniku. Jak podkreśla A. Jagieła uczniowie bardzo chętnie angażują się w akcję. Biletem wstępu była dzisiaj karma lub inne potrzebne bezdomnym zwierzętom przedmioty. Uczniowie „Bronka” jak zwykle byli bardzo hojni. – Celem naszej akcji jest zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do Krzesimowa (karma dla psów) i do Fundacji Pomocna Pchełka ze Świdnika (karma dla kotów)- informuje jedna z organizatorek wydarzenia, Anna Adamczyk.
Podczas „Dnia Zwierzoluba” można było zobaczyć jak świetnie wyszkolone są psy pracujące w areszcie śledczym w Lublinie. W szkole pojawił się 6- letni owczarek belgijski malinois pod opieką st. sierż. sztab. Marka Meksuły.- Nasze pieski są szkolone na minimalne zapachy, przeszukujemy paczki, osoby, samochody na obecność różnych substancji, w tym narkotyków. Szkolenie takich psów trwa cały czas. Codziennie pracujemy razem, co najmniej przez godzinę. Narta pełni służbę już 4 lata. Wszystkie psy pracują do 10 roku życia. Na co dzień pełni służbę w areszcie śledczym w Lublinie. Uczestniczymy też w różnych akcjach policyjnych- wyjaśnia st. sierż. sztab. Marek Meksuła.
Finałowym wydarzeniem „Dnia Zwierzoluba” był wywołujący salwy śmiechu spektakl pt. Kopciuszek. Wzięli w nim udział zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Na scenie zaprezentowali się: Aneta Jagieła, Józef Jaśkowski, Anna Adamczyk, Magda Wnuk, Iga Blicharz, Piotr Abramowicz, Dorota Jaśkowska, Małgosia Noskowicz, Alek Kowalczyk, Natalia Karpiuk, Nikola Kasperska oraz łabędzie z klasy 2e. Aktorów oklaskiwała wyjątkowa publiczność- uczniowie w towarzystwie swoich pupili. Dzięki giełdzie ciast zebrano 620 zł. Podczas całej akcji pozyskano 60 kg karmy dla kotów i 152,5 karmy dla psów.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSC09143-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSC09143-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAAneta Jagieła,Bronek,Dzień Zwierzoluba,I LO im. W.Broniewskiego w Świdniku,kopciuszek
Dzisiaj po raz XI w ” Bronku” obchodzono „Dzień Zwierzoluba”. To cykliczna impreza, której celem jest zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Idea akcji pod nazwą „Dzień Zwierzoluba” narodziła się 11 lat temu z inicjatywy Anny Adamczyk i Anety Jagieły, by pokazać młodym ludziom, że trzeba być wrażliwym na każdą żywą...