Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy śpiewali w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim. Królowała Adele, ale można też było usłyszeć utwory ZAZ, Fools Garden, LP czy Miley Cyrus.

– Bardzo się cieszymy, że było tak wiele zgłoszeń młodzieży. Chcę zaznaczyć, że ten konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. To już trzecie takie wydarzenie i z pewnością nie ostatnie – zapewniła dyrektor PCEZ Anna Goral podczas powitania gości.

– Już ubiegłoroczne edycje pokazały niezwykłe umiejętności wokalne i językowe uczniów. To z pewnością rozśpiewana szkoła, bo pamiętajmy, że także nauczyciele PCEZ są uzdolnieni wokalnie, co pokazali na ostatnim Przeglądzie Piosenki dla Nauczycieli – ocenił wicestarosta Waldemar Białowąs, który wydarzenie objął patronatem.

W skład jury weszli: Rafał Pydyś -nauczyciel śpiewu, Izabela Wojciechowska -nauczyciel języków obcych oraz Dariusz Tokarzewski – artysta, muzyk, członek grupy Vox. W imprezie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 i nr 3 w Świdniku, Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, Szkół Podstawowych nr 3 i nr 5 ze Świdnika oraz z Zespołu Szkół w Biskupicach.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Maja Pawłowska z Gimnazjum nr 1 w Świdniku

II miejsce – Katarzyna Adamska z Gimnazjum nr 3

III miejsce – Amina Istrati z Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku

Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdniku.

– Wybraliśmy jednogłośnie. Braliśmy pod uwagę umiejętności wokalne, językowe, ale też interpretację wykonywanego utworu. – tłumaczył członek jury, Dariusz Tokarzewski. – Pamiętajcie, że jesteście lepsi od uczestników wszelkich telewizyjnych muzycznych shows, bo nie macie za sobą sztabu doradców i treserów. Sami pracujecie nad własnymi występami – zapewnił wszystkich uczestników na koniec.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSC_1772-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSC_1772-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej,PCEZ
Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy śpiewali w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim. Królowała Adele, ale można też było usłyszeć utwory ZAZ, Fools Garden, LP czy Miley Cyrus. – Bardzo się cieszymy, że było tak wiele zgłoszeń młodzieży. Chcę zaznaczyć, że ten...