7. marca w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk podpisał umowę na dofinansowanie pierwszego etapu „Przebudowy ulic: Racławickiej, Krępieckiej, Armii Krajowej oraz Generała Maczka w Świdniku”. Powiat przeznaczy na remont około 7, 5 mln zł. Część środków będzie pochodziła ze środków zewnętrznych.

Podpisanie umowy nastąpiło w ramach tegorocznego naboru z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na przebudowanie ulicy Racławickiej w Świdniku, na odcinku od skrzyżowania z Al. Lotników Polskich do skrzyżowania z ul. Kosynierów.- Jedna z ważniejszych ulic w mieście czyli Racławicka, wkrótce zyska nowe oblicze. Dzięki zewnętrznym środkom poprawimy nawierzchnię dróg. Przebudujemy 7 skrzyżowań, w tym rondo na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego. Planujemy także rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pieszych. W kolejnych latach złożymy wniosek do dofinasowania II etapu budowy, w trakcie którego modernizacji zostaną poddane ulice: Krępiecka, Armii Krajowej oraz Generała Maczka w Świdniku – zapowiedział starosta Dariusz Kołodziejczyk.

Zakres planowanych prac jest rozległy, począwszy od przebudowy konstrukcji jezdni i niezbędnych elementów infrastruktury drogowej. Wykonana zostanie sygnalizacja świetlna i doświetlenia przejść dla pieszych. Wymienione będą krawężniki i przebudowane zjazdy. W projekcie znalazły się także nowe miejsca postojowe, plac z parkingiem oraz zatoki autobusowe. Nie zapomniano również o rowerzystach. Na całej długości przebudowanej drogi po stronie północnej powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej. To, tylko niewielka część tego, co będzie realizowane w ramach inwestycji.- Mieszkańcy Świdnika zasługują na lepsze i bezpieczniejsze ulice. Racławicka jest jedną z kluczowych arterii miasta. Z tego powodu pracowałem na tym projektem konsultując go z różnymi środowiskami, ale przede wszystkim odpowiadając na wnioski mieszkańców miasta. Przykładem takiego działania jest projekt budowy sygnalizacji świetlnej, przygotowany przez radnych miejskich Edytę Lipniowiecką i Wiesława Księskiego ze stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa. Zabezpieczymy w ten sposób przejście dla pieszych w stronę osiedla Brzeziny i Szkoły Podstawowej. To dowód na to jak współpraca wielu środowisk prowadzi do rozwiązań na rzecz wszystkich mieszańców- mówi członek zarządu powiatu, Jakub Osina.
Tego samego dnia, 7 marca w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim burmistrz Piask Michał Cholewa i Ryszard Podlodowski, wójt Gminy Mełgiew również podpisali umowy. Gmina Piaski otrzyma dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa, natomiast w gminie Mełgiew zostaną wybudowane kolejne drogi.- Dotacja to 382 139,81 złotych na zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 105513 L w miejscowości Trzeszkowice, gmina Mełgiew.” Łączny koszt realizacji zadania wynosi 764 279,62 złotych, 50% kosztów kwalifikowalnych zostanie pokryta z budżetu gminy- poinformował wójt Mełgwi Ryszard Podlodowski.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSC_0067-500x332.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSC_0067-500x332-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIdofinansowanie,Racławicka,remont
7. marca w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk podpisał umowę na dofinansowanie pierwszego etapu „Przebudowy ulic: Racławickiej, Krępieckiej, Armii Krajowej oraz Generała Maczka w Świdniku”. Powiat przeznaczy na remont około 7, 5 mln zł. Część środków będzie pochodziła ze środków zewnętrznych. Podpisanie umowy nastąpiło w ramach tegorocznego naboru...