– Trzy lata temu nie wiedzieliśmy co to rak, jak bardzo jest niebezpieczny i co może zrobić naszej rodzinie. Teraz wiemy o białaczce wszystko, boimy się, nie śpimy przez nią po nocach. Najgorsze jest to, że wraca, w chwili, kiedy wydaje się nam, że będzie dobrze. Każda wznowa zastaje Kacpra słabszego, bardziej zrezygnowanego. Tym razem jego szanse są o wiele mniejsze. Lekarze podjęli najważniejszą dla nas decyzje – lek ostatniej szansy! Albo zadziała, albo…- piszą rodzice 11- letniego Kacpra ze Świdnika, który zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.
Z początkiem kwietnia chłopiec musi rozpocząć terapię lekiem Blincyto. Do końca marca rodzice Kacpra muszą uzbierać blisko 600 tysięcy złotych, by móc rozpocząć kosztowne leczenie syna. Kacper walczy z chorobą po raz trzeci, a jego stan z dnia na dzień się pogarsza.
Ostra białaczka limfoblastyczna to nowotwór szpiku kostnego – tkanki wypełniającej kości, której zadaniem jest produkcja komórek krwi: erytrocytów (krwinek czerwonych), leukocytów (krwinek białych, odpowiedzialnych za odporność) i płytek krwi (biorą udział w procesie krzepnięcia). W przebiegu ostrej białaczki limfoblastycznej zmienione nowotworowo zostają krwinki białe (a konkretnie leukocyty z linii limfocytarnej, u zdrowych ludzi zasiedlających szpik i węzły chłonne), które namnażają się w sposób niekontrolowany i wypierają komórki zdrowe. Kacper po raz trzeci walczy z tą chorobą. Lekarze zalecili już przeszczep szpiku. W ubiegłym roku chłopiec otrzymał szpik od swojej siostry, a wraz z nim szansę na nowe życie. Po miesiącu został wypisany do domu. W lutym 2018 roku nastąpiło wznowienie choroby.

– Jedyną szansą na ratunek jest terapia lekiem ostatniej szansy – Blincyto. Bez tego leku Kacperka zabije chemia albo białaczka, bo nie ma już dość siły, by dotrwać do przeszczepu szpiku. Leczenie tym lekiem musi rozpocząć już z początkiem kwietnia. Prosimy o ratunek. Trzecie starcie z białaczką też możemy wygrać, jeśli nam pomożecie – apeluje tata Kacpra.

Kacprowi możemy pomóc wpłacając pieniądze poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/kacper-drzazga

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/content_1521129619.pnghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/content_1521129619-300x300.pngredAKTUALNOŚCI11-letni Kacper,białaczka,Ostra białaczka limfoblastyczna,swidnik
- Trzy lata temu nie wiedzieliśmy co to rak, jak bardzo jest niebezpieczny i co może zrobić naszej rodzinie. Teraz wiemy o białaczce wszystko, boimy się, nie śpimy przez nią po nocach. Najgorsze jest to, że wraca, w chwili, kiedy wydaje się nam, że będzie dobrze. Każda wznowa zastaje...