W weekend, 3 i 4 marca w hali sportowej ZS w Piaskach odbyła się VI edycja Turnieju OTTT „O Puchar Burmistrza Piask”. Organizatorem imprezy był Taneczny Klub Sportowy LIDER Lublin.
– Po raz kolejny ta prestiżowa impreza odbywa się w hali Zespołu Szkół nr 1 w Piaskach, co bardzo nas cieszy. Jak widać tutaj organizujemy się nie tylko zawody sportowe, ale również akcje charytatywne, czy wreszcie ogólnopolskie turnieje m. ni. taneczne- wyjaśnia dyrektor ZS w Piaskach Waldemar Szałek. To była VI edycja turnieju, o ogólnopolskiej randze premium, z udziałem par krajowych i zagranicznych m.in. z Ukrainy. – Jak widać turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez krajowych. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego powiatu. To bardzo widowiskowy i prestiżowy turniej, który gorąco wspieram- mówi burmistrz Piask, Michał Cholewa.
Podczas imprezy zaprezentowali się tancerze z różnych grup wiekowych, od klas najniższych F+E po najwyższe- A. Na parkiecie zatańczyło się blisko 120 par. Nad przebiegiem konkursu czuwali sędziowie z Krakowa, Radomia, Lublina, Tarnowa i Świdnika.- Z roku na rok widać wzrost poziomu tanecznego. Ocena sędziowska jest bardzo subiektywna, dlatego taki turniej sędziuje 7-9 osób. Każdy może wypowiedzieć się na temat poziomu danej pary- mówi kierownik turnieju i sędzia główny, Jerzy Oleszczyński z Lublina. Sędziowie dokonywali ocen na podstawie rytmu tanecznego, pozycji ciała, choreografii, czy charakteru poszczególnych tańców. W Piaskach zatańczyły pary m.in. z Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Przemyśla, czy Chełma. Nie zabrakło również popisów tanecznych gwiazd parkietu. W mistrzowskim show wystąpili: Anna Głogowska i Tomasz Barański. Para zaprezentowała dwa pokazy taneczne- jazzowe i latynoamerykańskie.
W niedzielę, 4 marca parkiet należał do par początkujących. Wystąpili młodzi tancerze w wieku od 7 do 15 lat. Blisko 260 dzieci wzięło udział w turnieju dla par początkujących.- Co roku staramy się zmieniać formułę turnieju, a szczególnie gali, żeby dostarczyć widzom nowych, lepszych wrażeń. W tym roku udało nam się zmobilizować grupę dorosłych tancerzy, którzy uczą się w Piaskach do tego, aby wystąpili na gali finałowej- podsumowała Elżbieta Głos, dyrektor artystyczny turnieju.

Wyniki turnieju tutaj.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/13-1024x576.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/13-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAPiaski,Taneczny Klub Sportowy LIDER Lublin,taniec towarzyski,Turniej OTTT "O Puchar Burmistrza Piask”,turniej tańca
W weekend, 3 i 4 marca w hali sportowej ZS w Piaskach odbyła się VI edycja Turnieju OTTT 'O Puchar Burmistrza Piask”. Organizatorem imprezy był Taneczny Klub Sportowy LIDER Lublin. - Po raz kolejny ta prestiżowa impreza odbywa się w hali Zespołu Szkół nr 1 w Piaskach, co bardzo nas...