Wynik 26. Finału, fot. Łukasz Widziszowski

– Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego – powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.- Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polakami pobiliśmy po raz kolejny rekord solidarności i bycia ze sobą, że znów zadziwiliśmy świat! To, co działo się tego dnia i co pokazaliśmy jako wielka, obywatelska społeczność, buduje serca i daje ogromną wiarę w rozsądek i wrażliwość Polaków. Ale tak ogromnego wyniku finansowego nie spodziewał się nikt! Polacy, jesteście najlepsi, jesteście kochani! Dziękujemy za Wasze zaufanie, kłaniamy się Wam w pas i obiecujemy, że jak zawsze – każdą Waszą złotówkę wydamy najlepiej jak się da dla ratowania życia i zdrowia dzieci w szpitalach- dodał Owsiak.
Wynik 26. Finału WOŚP to 126 373 804, 34 PLN
14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano środki- „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W akcję zaangażowało się 1700 sztabów w Polsce oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy. Darczyńcy WOŚP otrzymali 35 mln serduszek. – Na kwotę zebraną w Finale WOŚP złożyły się zbiórka publiczna (71.177.112,70 PLN), pozostałe darowizny przekazane na cel akcji przede wszystkim poprzez kanały elektroniczne (54.543.011,44 PLN), oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom (653.680,20 PLN)- informuje fundacja.
Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie podstawowych oddziałów neonatologicznych m.in. na zakup stanowisk do resuscytacji noworodków, nowoczesnych inkubatorów, aparatów do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pomp infuzyjnych, czy sprzętu diagnostycznego.

Zebrane w Finale WOŚP środki służyć będą także dalszemu prowadzeniu przez Orkiestrę ogólnopolskich programów medycznych, a także Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

A tak było podczas 26. Finału WOŚP w Świdniku https://www.youtube.com/watch?v=zc-fXg5fEAw

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/wosp_wynik26finalu_widziszowsk.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/wosp_wynik26finalu_widziszowsk-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIZ Kraju26 finał WOŚP,Jurek Owsiak,rekord
- Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego - powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.- Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polakami pobiliśmy po raz kolejny rekord solidarności i bycia ze sobą, że znów zadziwiliśmy świat! To, co działo się tego...