Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla ośmiu województw w związku z opadami śniegu, a w pięciu województwach obowiązuje 1. stopień zagrożenia ze względu na oblodzenie. Z powodu opadów GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami na drogach.

Ostrzeżenia IMGW związane z opadami śniegu dotyczą województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dodatkowo w wyniku spadku temperatury, powodującego zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników, alerty ostrzegawcze 1. stopnia obowiązują na Podlasiu, Pomorzu, Warmii i Mazurach, w Kujawsko-Pomorskiem oraz w województwie zachodniopomorskim.

Utrudnienia w postaci opadów deszczu ze śniegiem lub śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

W pozostałych regionach utrudnienia na drogach są związane z opadami deszczu lub mżawką. GDDKiA podała, że – zgodnie ze stanem na godz. 7 – wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/icy-roads-567721__340.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/icy-roads-567721__340-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIZ KrajuGDDKiA,opady sniegu,utrudnienia na drogach
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla ośmiu województw w związku z opadami śniegu, a w pięciu województwach obowiązuje 1. stopień zagrożenia ze względu na oblodzenie. Z powodu opadów GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami na drogach. Ostrzeżenia IMGW związane z opadami śniegu dotyczą województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego,...