Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec gminy Trawniki, który w takim stanie kierował samochodem. Nietrzeźwy kierujący wpadł dzięki czujności policjantów, którzy godzinę wcześniej podejmowali wobec niego interwencję i podejrzewali, że po wypiciu alkoholu może wsiąść za kierownicę. Teraz 33-latek za swoje czyny odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj chwilę po północy w Trawnikach świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volvo, podejrzewając że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 33-letni mieszkaniec gminy Trawniki miał blisko 3 promile alkoholu organizmie. Poza tym nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Godzinę wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie szkoły w tej samej miejscowości grupa osób może spożywać alkohol. Po przybyciu na miejsce nie potwierdzili tego faktu. Wylegitymowali osoby znajdujące się we wskazanym miejscu. Jedną z legitymowanych osób był 33-latek, którego wygląd wskazywał na to, że może być w stanie po użyciu alkoholu. Kiedy zauważyli go za kierownicą volvo niezwłocznie podjęli kontrolę drogową.

Samochód został odholowany na policyjny parking, a kierowca przewieziony na komendę w celu wykonania pozostałych czynności. Teraz 33-latek za swoje czyny odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

E.D.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/kontrola-500x392-500x392-1.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/03/kontrola-500x392-500x392-1-300x300.jpgredAKTUALNOŚCI3 promile,nietrzeźwy kierowca,policja,Trawniki
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec gminy Trawniki, który w takim stanie kierował samochodem. Nietrzeźwy kierujący wpadł dzięki czujności policjantów, którzy godzinę wcześniej podejmowali wobec niego interwencję i podejrzewali, że po wypiciu alkoholu może wsiąść za kierownicę. Teraz 33-latek za swoje czyny odpowie przed Sądem. Grozi mu...