AKTUALNOŚCISPORT

Charytatywnie na Orliku w Piaskach

W niedzielę 22 kwietnia na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Piaskach odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej drużyn sześcioosobowych o Puchar Starosty Powiatu Świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka, Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bartnika, pod honorowym patronatem Zygmunta Kalinowskiego. Dochód z imprezy przeznaczony został na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozicach Dolnych.
Turniej otworzył wicestarosta Waldemar Białowąs. W rozgrywkach wzięło udział 11 drużyn: z Lublina, Trawnik, Piask i Świdnika. Zwycięzcą okazała się ekipa GOALS BOLS, która pokonała w finale CREATIO BIURO RACHUNKOWE dopiero w trzeciej serii rzutów karnych 3:2, a w regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna POKOLENIE J.P.II, która pokonała ekipę TORPEDA ŚWIDNIK 5:1.
Najlepszym piłkarzem turnieju wybrany został Przemysław Kozioł (CREATIO BIURO RACHUNKOWE), bramkarzem Jakub Siwiak (GOALS BOLS). O wyborze najlepszych graczy turnieju decydował patron honorowy imprezy, srebrny medalista MŚ z 1974 roku Zygmunt Kalinowski. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik POKOLENIA J.P.II Arkadiusz Czerwiński, zdobywca 9 bramek.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. GOALS BOLS
2. CREATIO BIURO RACHUNKOWE
3. POKOLENIE J.P.II                                                                                                                                                          4. TORPEDA ŚWIDNIK                                                                                                                                                                                           5-6. LSO PIASKI, CIEMNA SZAJKA
7-9. FC VIPER, SZOPY PRACZE WYMIATACZE, INTERNAT PCEZ
10-11. FURIA, ITS
Turniej uświetnił pokaz w wykonaniu Daniela Iwanka, trzykrotnego mistrza świata w karate tradycyjnym wraz z uczestnikami Akademii Karate. Dodatkową atrakcją imprezy była seria rzutów karnych wykonywanych przez najmłodszych kibiców, bramkarzowi Zygmuntowi Kalinowskiemu.
Dekoracji zwycięzców dokonali: dyrektor SOSW w Kozicach Dolnych – Elżbieta Gauda, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku – Marcin Troć oraz patron honorowy Zygmunt Kalinowski. Turniej sędziowali: Izabela Bartocha oraz Łukasz Czemerys. Imprezę sportową zorganizowali: SOSW w Kozicach Dolnych oraz osoby zaprzyjaźnione z Ośrodkiem, Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Bartnik, Jacek Kosierb oraz Artur Banasik.
Firmie KLEJBER, Fundacji „ECCE HOMO” oraz wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym turniej organizatorzy bardzo serdecznie dziękują.