To jedna z największych sportowych inwestycji sportowych realizowanych przez Powiat Świdnicki. Jej koszt to niemal 6 mln zł. Mowa o nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej przy I LO w Świdniku.

Jak informuje dyrektor I LO Stanisław Stefańczyk, prace przy budowie nowego obiektu idą zgodnie z harmonogramem. Obiekt będzie mieć wymiary 36×44 m, zaś samo boisko wymiary 20×40 m. Poza największym boiskiem, na piętrze znajdzie się miejsce na 2 sale: do fitnessu lub gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię. Będzie również można skorzystać ze ścianek wspinaczkowych. Przewidziano też miejsce przeznaczone na różnego typu imprezy oraz patio z przeszklonym zadaszeniem.

– Wieloaspektowy rozwój młodzieży to priorytet. Powiatowe placówki utrzymują wysoki poziom dydaktyczny, ale chciałbym też by młodzież miała możliwość rozwijania swoich sportowych zainteresowań. – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta powiatu świdnickiego. – Inwestycje w obiekty sportowe przynoszą długofalowe efekty: wzbogacają bazę i ofertę edukacyjną placówek, zwracają się w postaci sukcesów sportowych młodzieży, której stwarzamy warunki do profesjonalnego treningu i przyczyniają się do promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.- dodaje.

Co aktualnie dzieje się na placu budowy?

Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku m.in. oczyszczenie, odwodnienie nawierzchni hali, instalowane są trybuny oraz armatura i urządzenia sanitarne, końca dobiegają prace przy elewacji budynku.
Wykonana jest już wylewka cementowa i ocieplenie podłoża. Lada dzień położona zostanie nawierzchnia sportowa tarafflex, systemowa podłoga sportowa na podwójnych legarach.

Na nowoczesnym obiekcie widnieje już konstrukcja dachowa z drewna klejonego warstwowo, wykonana z drewna świerkowego z najwyższej osiągalnej w skali europejskiej klasie wytrzymałości. Gotowy jest już łącznik szkoły z nową halą, w którym znajdują się cztery szatnie wraz z natryskami. Dwie szatnie znajdują się także na terenie hali. W łazienkach widnieje już glazura i terakota, pojawiły się też instalacje zewnętrzne, wewnętrzne oraz przyłącza i klimatyzacja. Zainstalowana jest także sprowadzona z Włoch winda o odpowiednich parametrach przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_2764-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_2764-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIhala sportowa,I LO w Świdniku,prace wykończeniowe,Waldemar Białowąs
To jedna z największych sportowych inwestycji sportowych realizowanych przez Powiat Świdnicki. Jej koszt to niemal 6 mln zł. Mowa o nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej przy I LO w Świdniku. Jak informuje dyrektor I LO Stanisław Stefańczyk, prace przy budowie nowego obiektu idą zgodnie z harmonogramem. Obiekt będzie mieć wymiary 36×44 m,...