Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna rywalizowała w 25-tych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. To ogólnopolska impreza organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Dzisiejsze zmagania były etapem obejmującym powiat.

W mistrzostwach składających się z etapu teoretycznego i praktycznego uczestniczyli przedstawiciele: LO nr 1 w Świdniku, LO nr 2 W Świdniku, ZS w Piaskach, gimnazja nr 1, 2 oraz 3.

-Umiejętności, które szlifujecie mogą wam się przydać w życiu codziennym, dlatego już na wstępie gratuluję, jesteście zwycięzcami, bo w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia będziecie potrafili podjąć właściwe kroki – mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

W kategorii gimnazjalnej najlepsza okazała się grupa z Gimnazjum nr 1. Wśród starszych pierwsze miejsce zdobyli reprezentanci ZS w Piaskach.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_3442-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_3442-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAMistrzostwa w Pierwszej Pomocy,PCEZ,PCK,pierwsza pomoc,Waldemar Białowąs
Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna rywalizowała w 25-tych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. To ogólnopolska impreza organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Dzisiejsze zmagania były etapem obejmującym powiat. W mistrzostwach składających się z etapu teoretycznego i praktycznego uczestniczyli przedstawiciele: LO nr 1 w Świdniku, LO nr...