Świdniccy kryminalni zatrzymali 54-letnią mieszkankę Świdnika, która posiadała papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 1000 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych, gdzie wyliczona wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa wynosi prawie 17 000 zł.

Wczoraj świdniccy kryminalni ustalili, że na targowisku miejskim w Świdniku jedna z osób w zaparkowanym samochodzie może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na miejscu policjanci zastali 54-letnią mieszkankę Świdnika, u której w pojeździe odnaleźli bezakcyzowe papierosy. Ponadto mundurowi przeszukali jej miejsce zamieszkania oraz działkę pod Świdnikiem, gdzie odnaleźli kolejne poukrywane paczki papierosów. W sumie zabezpieczyli blisko 1000 paczek.

W związku z popełnionym przestępstwem kobieta została zatrzymana i doprowadzona do komendy, gdzie usłyszała zarzuty w sprawie. Przyznała się do zarzucanego czynu i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze. Okazało się, że kobieta w przeszłości była już karana za podobne czyny. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny oraz przepadkiem zabezpieczonego towaru.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/68-124292.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/68-124292-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIpapierosy bez akcyzy
Świdniccy kryminalni zatrzymali 54-letnią mieszkankę Świdnika, która posiadała papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 1000 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych, gdzie wyliczona wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa wynosi prawie 17 000 zł. Wczoraj świdniccy kryminalni ustalili, że na targowisku miejskim w Świdniku jedna z osób...