Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Świdniku zaprasza miłośników przyrody do udziału w akcji „Wiosenne Sprzątanie”. Pilnego uprzątnięcia wymaga las Bażantarnia w Świdniku. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w wielkim sprzątaniu tego terenu już 18 kwietnia, o godzinie 10.

Sterty odpadów, puste butelki, plastikowe torby i wiele innych śmieci- to obraz, jaki towarzyszy osobom spacerującym po lesie Bażantarnia. To niewielki obszar leśny znajdujący się w południowej części miasta. Ten teren upodobały sobie osoby, którym nie zależy na środowisku, skutecznie go zanieczyszczając. Bażantarnia stała się więc nie tylko składowiskiem śmieci, ale także symbolem zniszczonej przyrody.

Od lat na tym terenie prowadzone są okresowe akcje sprzątania, jednak śmieci powracają na miejsce niczym bumerang. Las od lat należy do osób prywatnych, które nie są w stanie upilnować tego terenu. Z pomocą niszczejącemu zakątkowi ruszyli pracownicy Starostwa Powiatowego w Świdniku, organizując wielką akcję sprzątania.- Wszystkich miłośników przyrody zapraszamy 18 kwietnia o godzinie 10. Zbiórka przewidziana jest przy skrzyżowaniu ul. Solidarności i ul. Wiejskiej w Świdniku. Wszystkim uczestnikom zapewniamy worki oraz rękawiczki- informują organizatorzy przedsięwzięcia. Swoją obecność potwierdzili już uczniowie szkół powiatowych. Akcja organizowana jest przy wsparciu firmy Remondis Świdnik.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_0824-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_0824-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIBażantarnia,las,śmieci,sprzątanie lasu,Starostwo Powiatowe w Świdniku,Wydział Ochrony Środowiska
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Świdniku zaprasza miłośników przyrody do udziału w akcji 'Wiosenne Sprzątanie'. Pilnego uprzątnięcia wymaga las Bażantarnia w Świdniku. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w wielkim sprzątaniu tego terenu już 18 kwietnia, o godzinie 10. Sterty odpadów, puste butelki, plastikowe torby i...