Dziś w Muszli Koncertowej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych miał miejsce happening związany z w obchodami Dnia Książki i Praw Autorskich oraz rokiem Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku.

Inicjatorem wydarzenia byli uczniowie I LO im. W. Broniewskiego, skupieni w Kole Dziennikarskim.
Do czytania fragmentów autorstwa poety zaproszeni byli przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, Straży Miejskiej i Policji oraz ks. Proboszcz Leszek Surma.
Od rana Studenci Wydziału Artystycznego UMCS zapraszali również mieszkańców Świdnika do tworzenia instalacji – drzewa poezji.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_3187-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_3187-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKADzień Książki i Praw Autorskich,I LO im. W. Broniewskiego,Zbigniew Herbert
Dziś w Muszli Koncertowej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych miał miejsce happening związany z w obchodami Dnia Książki i Praw Autorskich oraz rokiem Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Inicjatorem wydarzenia byli uczniowie I LO im. W. Broniewskiego, skupieni w Kole Dziennikarskim. Do czytania fragmentów autorstwa poety...