Poznaliśmy już oficjalne wyniki konsultacji z mieszkańcami Powiatu Świdnickiego dotyczące przyszłych inwestycji drogowych na terenie powiatu świdnickiego, na które powiat złoży wnioski o dofinansowanie, na każdą drogę powiat może pozyskać nawet 5 mln zł. Armii Krajowej i Generała Maczka w Świdniku i droga w Rybczewicach – to te drogi wybrali mieszkańcy.

Głosować można było do 12 kwietnia na dwie drogi, zaznaczając je znakiem X. Opinie były zgłaszane na formularzu dostępnym na ulotkach, które zostały rozniesione przez listonoszy na terenie całego powiatu świdnickiego do każdego domu. W konsultacjach oddano aż 1506 głosów dotyczących przyszłych inwestycji. W przypadkach dwóch pierwszych inwestycji mieszkańcy dodali niemal równą liczbę głosów.  W związku z tym Zarząd Powiatu zdecydował o połączeniu ulic Generała Maczka (315 głosy) i Armii Krajowej (318 głosy) i złożenia ich w jednym wniosku o dofinansowanie. Obie ulice są ciągiem komunikacyjnym i posiadają jeden nr ewidencyjny. Drugi wniosek, który zostanie złożony i dotyczy drogi Rybczewice – Marysin w Gminie Rybczewice, na który mieszkańcy oddali 284 głosy. Termin składania wniosków jest do 15 kwietnia. Kolejne miejsca zajęły drogi  Mełgiew – Milejów (237 głosy) i Łuszczów – Janowice (153 głosy)

– W związku z wytycznymi w programie powiat może złożyć w jednym naborze, tylko dwa wnioski na dofinansowanie. W tej edycji mieszkańcy wybrali Al. Armii Krajowej i ul. Generała Maczka w Świdniku oraz drogę Rybczewice – Marysin, a my zgodnie z ich wolą składamy na nie dokumenty. W jesiennym naborze dokumentów do programu planujemy złożyć  kolejne dwa wnioski na dofinansowanie remontu dróg Mełgiew – Milejów i Łuszczów – Janowice, które w konsultacjach zajęły późniejsze miejsca. Jestem już po rozmowie z naczelnikiem wydziału infrastruktury drogowej i będziemy przygotowywać dokumentacje techniczną do jesiennego naboru na te dwie drogi. Dzięki tym konsultacjom to mieszkańcy wybrali te drogi, które będziemy remontować. Uzyskaliśmy również odpowiedź, nie tylko na ten nabór wniosków, ale również na jesienną edycję programu – informuje starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.

  • droga powiatowa nr 2133 L ul. Armii Krajowej w Świdniku 318 głosów
  • droga powiatowa nr 2133 L ul. Generała Maczka w Świdniku 315 głosów
  • droga powiatowa nr 2122 L Rybczewice – Marysin 284 głosów
  • droga powiatowa nr 2023 L Mełgiew – Milejów 237 głosów
  • droga powiatowa nr 2100 L Łuszczów – Janowice 153 głosów
  • droga powiatowa nr 2103 L ul. Krępiecka w Świdniku 89 głosów
  • droga powiatowa nr 2111 L Kawęczyn – Kozice 56 głosów
  • droga powiatowa nr 2119 L Biskupice – Trawniki 27 głosów
  • droga powiatowa nr 2108 L Lublin – Kalinówka 16 głosów
  • droga powiatowa nr 1812 L Trawniki – Ewopole 11 głosów

– Nadal uważam, że tylko wsłuchując się w głos mieszkańców, możemy dobrze im służyć. Chcieliśmy, aby to mieszkańcy mogli wyrazić swoje zdanie również w tej sprawie i tak się stało. Nie ukrywałem, że w tym przypadku było to trudne, gdyż mieliśmy mało czasu, mimo tego konsultacje cieszyły się popularnością o czym świadczy duża liczba dodanych głosów. Termin składania wniosków do programu mija 15 kwietnia. Pomimo tego postaraliśmy się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców. Dla Nas jako Zarządu Powiatu Świdnickiego ważni są ludzie i ich zdanie – poinformował Jakub Osina, członek zarządu powiatu.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_2961-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSC_2961-300x300.jpgWTRAKTUALNOŚCIDariusz Kołodziejczyk,dofinansowanie,drogi,Jakub Osina,konsultacje społeczne,przebudowa dróg
Poznaliśmy już oficjalne wyniki konsultacji z mieszkańcami Powiatu Świdnickiego dotyczące przyszłych inwestycji drogowych na terenie powiatu świdnickiego, na które powiat złoży wnioski o dofinansowanie, na każdą drogę powiat może pozyskać nawet 5 mln zł. Armii Krajowej i Generała Maczka w Świdniku i droga w Rybczewicach – to te drogi...