foto: www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl

Drugiego czerwca odbędzie się 6. Półmaraton Solidarności. To sportowa impreza, która ma na celu podkreślenie dokonań odważnych ludzi Lubelskiego Lipca 1980 roku.

– Naszym założeniem jest organizacja profesjonalnego biegu na dystansie półmaratonu, który w kalendarzu europejskich imprez biegowych będzie znany jako jedna z najlepszych imprez tego typu w Polsce. Bieg po Wyżynie Lubelskiej jest dla zawodników dużym wyzwaniem. Duże zróżnicowanie terenu i czerwcowy upał pozwolą sprawdzić swoje możliwości. Atutem zawodów jest atrakcyjność krajoznawcza trasy. Wierzymy, że zadowoleni zawodnicy z Polski, Europy i Świata, będą wracali co roku, aby ponownie rywalizować na trasie naszego Półmaratonu- przekonują organizatorzy imprezy. W biegu wystartuje blisko 900 biegaczy. Świdnik reprezentować będzie mocna grupa z „Biegającego Świdnika”. Start zaplanowano na godzinę 9, przy bramie głównej PZL- Świdnik. Biegacze pokonają trasę, która będzie przebiegać: al. Lotników Polskich, Niepodległości, Kosynierów, gen. Maczka, al. Armii Krajowej, Kusocińskiego, Klonową, Wyszyńskiego, drogą serwisową ekspresówki, w kierunku mety zlokalizowanej na terenie Targów Lublin przy ul. Dworcowej.

Organizatorzy informują, że w dniach 30 maja (środa) i 1 czerwca (piątek) 2018 r. biuro zawodów zlokalizowane będzie w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, w godzinach 12- 20.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/jac_0850-1024x593.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/jac_0850-300x300.jpgredAKTUALNOŚCISPORT6. Półmaraton Solidarności,Lubelski Lipiec 80,Lublin,swidnik
Drugiego czerwca odbędzie się 6. Półmaraton Solidarności. To sportowa impreza, która ma na celu podkreślenie dokonań odważnych ludzi Lubelskiego Lipca 1980 roku. - Naszym założeniem jest organizacja profesjonalnego biegu na dystansie półmaratonu, który w kalendarzu europejskich imprez biegowych będzie znany jako jedna z najlepszych imprez tego typu w Polsce....