Dziś harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Polana”, działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odwiedziła Port Lotniczy Lublin. Harcerzy zaprosił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, Członek Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Port lotniczy Lublin.

Młodzież miała dziś okazję  poznać specyfikę pracy personelu lotniska, dotknąć i zobaczyć z bliska sprzęt lotniskowy, zajrzeć w miejsca, do których pasażer nie ma dostępu. Gości oprowadzał Artur Wąsik, komendant Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej PortuLotniczego Lublin.

W lutym młodzież z drużyny odwiedziła starostwo Powiatowe w Świdniku. To wtedy wicestarosta obiecał gościom zwiedzanie lotniska.
– To przyjemność gościć tak ciekawą swojego regionu i zdyscyplinowaną młodzież. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na wielu płaszczyznach wspiera i rozwija dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami, wciąż oferując więcej możliwości. Mam nadzieje, że dzisiejsza wycieczka dostarczyła tym młodym ludziom wiele niezapomnianych wrażeń – mówił wicestarosta.

Drużyna harcerska, prowadzona przez druhnę Martę Kubiak i Annę Zielińską, działa w Ośrodku od roku 2013. Harcerze spotykają się raz w tygodniu na zbiórkach, gdzie bawią się, śpiewają oraz zgłębiają tajniki technik harcerskich. Druhny i druhowie uczestniczą w życiu hufca biorąc udział w festiwalach i innych wydarzeniach organizowanych w Świdniku.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_1351-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_1351-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAArtur Wąsik,Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Polana”,Harcerze,lotnisko,PLL,SOSW,Waldemar Białowąs,wizyta na lotnisku
Dziś harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Polana”, działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odwiedziła Port Lotniczy Lublin. Harcerzy zaprosił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, Członek Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Port lotniczy Lublin. Młodzież miała dziś okazję  poznać specyfikę pracy personelu lotniska, dotknąć i zobaczyć z bliska sprzęt lotniskowy, zajrzeć w miejsca, do których pasażer...