Na placu budowy praca wre. Nowoczesna hala sportowa przy I LO w Świdniku, inwestycja Powiatu Świdnickiego warta 6 mln zł, rośnie w oczach. Wczoraj postępy prac obserwował Tomasz Wójtowicz – legenda polskiej siatkówki. Najwybitniejszy świdnicki siatkarz był pod wrażeniem rozmachu inwestycji.

– Zapowiada się doskonałe miejsce do treningów i rozgrywek. Poziom wykonania obiektu i jakość sprzętu sportowego, z jakiego będzie miała możliwość korzystać młodzież są imponujące – ocenia mistrz świata, mistrz olimpijski, przez 12 lat reprezentujący barwy kadry narodowej seniorów.

Widoczna jest już ukończona elewacja budynku, zainstalowane są trybuny oraz armatura i urządzenia sanitarne, wykonana jest już także wylewka cementowa i ocieplenie podłoża. Położona została już druga warstwa podłogi złożona z legarów, na niej płyty, a lada dzień przykryta zostanie nawierzchnią sportową tarafflex. Pomalowane zostały też ściany wewnątrz obiektu.

Poza największym boiskiem, na piętrze znajdzie się miejsce na 2 sale: do fitnessu lub gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię. Będzie również można skorzystać ze ścianek wspinaczkowych. Przewidziano też miejsce przeznaczone na różnego typu imprezy oraz patio z przeszklonym zadaszeniem.

– Młodzież powinna mieć warunki do profesjonalnego treningu. Cieszę się, że tak wybitny sportowiec jest pod wrażeniem nowego obiektu. Liczę na to, że hala stanie się jednym z ulubionych miejsc aktywnego spędzania czasu wśród młodych ludzi – mówił Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki, który zaprosił gościa.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_4262-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_4262-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAhala sportowa I LO,Tomasz Wójtowicz,Waldemar Białowąs
Na placu budowy praca wre. Nowoczesna hala sportowa przy I LO w Świdniku, inwestycja Powiatu Świdnickiego warta 6 mln zł, rośnie w oczach. Wczoraj postępy prac obserwował Tomasz Wójtowicz - legenda polskiej siatkówki. Najwybitniejszy świdnicki siatkarz był pod wrażeniem rozmachu inwestycji. - Zapowiada się doskonałe miejsce do treningów i rozgrywek....