Perła Progres awansowała do A klasy!

Piłkarze z Mełgwi wreszcie dopięli swego! W trzecim sezonie po reaktywacji Ludowego Klubu Sportowego w tej miejscowości futboliści Perły Progres w końcu mogli się cieszyć z awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. W minioną niedzielę podopieczni trenera Rafała Dybały na własnym boisku w derbach powiatu świdnickiego podejmowali LKS Biskupice. Do 67 minuty zanosiło się na sporą niespodziankę bowiem to przyjezdni prowadzili 1:0. Jednak potem w ciągu zaledwie pięciu minut miejscowi strzelili aż cztery gole! Ostatecznie futboliści Perły Progres zwyciężyli wysoko 7:2 (0:0) i po końcowym gwizdku arbitra wspólnie z kibicami mogli się cieszyć z upragnionego awansu do A klasy!
Bramki: Adrian Duda 2 (67′, 70′), Dawid Kurkiewicz 2 (79′, 90′), Łukasz Gołąb (68′), Mateusz Dybała (72′), Kamil Piłat (90’+2′) – Rafał Korchut (51′), Mateusz Ceberak (89′).
Perła Progres: Przemysław Hajkowski, Hubert Rak, Grzegorz Cimek, Łukasz Gołąb, Michał Hajkowski, Rafał Muzyka (60′ Kamil Piłat), Adrian Kalita, Adrian Duda, Dawid Kurkiewicz, Marcin Słomianowski (67′ Mateusz Dybała), Patryk Mizura.
Biskupice: Michał Ceberak, Paweł Kramek, Damian Kowalski (80′ Sebastian Zawada), Sławomir Zarzeczny, Adam Siudziak, Dawid Zawada (60′ Patryk Wójcik), Bartosz Jabłoński (70′ Tomasz Wyka), Marcin Nakielski (75′ Mateusz Ceberak), Kamil Śliczniak, Jarosław Pietraś, Mateusz Czarnota (46′ Rafał Korchut).
Po pierwszej bezbramkowej części meczu prawdziwe emocje zaczęły się na początku drugiej połowy. W 51 minucie na boisku w Mełgwi zapanowała konsternacja. Efektowną przewrotką popisał się wprowadzony na plac gry Rafał Korchut i przyjezdni objęli prowadzenie. Mełgiwanie wiedząc, że tylko wygraną w tym momencie mogą przypieczętować swój awans do A klasy ruszyli na rywali ze zdwojoną energią. Efekt był porażający. Między 67, a 72 minutą Michał Ceberak aż cztery razy musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Z 0:1 bardzo szybko zrobiło się 4:1 i było praktycznie „po meczu”. Gości „napoczął” Adrian Duda, który wykorzystał kiks jednego z obrońców, będąc sam na sam z golkiperem minął go zwodem i spokojnie trafił do pustej bramki. Kolejna akcja przyniosła drugą bramkę miejscowym, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Gołąb.
W 70 minucie było już 3:1, a swoją drugą bramkę zdobył „Dudi”. Perła poszła za ciosem i 120 sekund później rywali „dobił” rezerwowy Mateusz Dybała. Na domiar złego czerwoną kartkę, za krytykowanie decyzji sędziego, ujrzał Kamil Śliczniak i kompletnie załamane takim obrotem sprawy Biskupice musiały kontynuować spotkanie w „dziesiątkę”. Kolejne dwie bramki były dziełem Dawida Kurkiewicza. Najpierw w 79 minucie po dwójkowej akcji z Adrianem Kalitą uderzył celnie w długi róg. W ostatniej minucie mełgwianie rozegrali akcję, po której ręce same składały się do oklasków. Kurkiewicz zagrał do stojącego na 11 metrze Kality. Ten wystawił koledze piłkę „na obieg” i „Kura” uderzył z pierwszej piłki. Niefortunnie interweniujący bramkarz wbił ją sobie jeszcze w boczną siatkę. Rezultat derbowej potyczki już w doliczonym czasie gry ustalił rezerwowy Kamil Piłat. Po zakończeniu spotkania arbiter pokazał jeszcze jedną „czerwień”. Ujrzał ją Mateusz Ceberak, który nie mogąc pogodzić się z przegraną w niecenzuralny sposób skwitował pracę sędziego.
Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu mełgwianie mają 10 punktów przewagi nad drugą w stawce Krzczonovią. Jednak drużyna z Krzczonowa rozegrała o jeden mecz więcej i nie będzie już w stanie zdetronizować Perły Progres.