Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert uczniów Świdnickiego Ogniska Muzycznego. To koncert podsumowujący roczną pracę Ogniska Muzycznego dla dzieci i młodzieży z powiatu świdnickiego. Ponad 500 osób zgromadzonych na widowni mogło posłuchać klasyki, bluesa, rocka i jazzu. Młodzi wykonawcy przedstawili swoje wersje takich przebojów jak:  – „Perfect” Ed Sheeran ,  „All I Ask” Adele,  filmowy przebój „Johnny B. Goode” czy „Toxic” Britney Spears w zaskakującej aranżacji.

-Jestem pod wrażeniem tak wysokiego poziomu artystycznego, talentu i ogromu pracy, jaki młodzież na co dzień wkłada w to, by pokazać takie efekty – przyznaje wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Dobra wiadomość jest taka, że do grupy młodych muzyków może dołączyć każdy. Wczorajszy koncert rozpoczyna bowiem rekrutację do placówki.

-Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki, którzy chcą powiększyć grono naszego ogniska, niezależnie od stopnia zaawansowania. I już zapraszamy na kolejny koncert naszych wychowanków na koniec roku 17 czerwca – zachęca Dariusz Szymura, prezes Świdnickiego Towarzystwa Muzycznego.

W Ognisku Muzycznym w Świdniku można uczyć się w klasach: fortepian, instrumenty klawiszowe, gitara, bass, perkusja, śpiew, akordeon czy zespoły instrumentalne.

W ramach koncertu na scenie wystąpili także niezwykle uzdolnieni wychowankowie internatu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, pochodzący z Ukrainy i Kazachstanu – uczniowie ZS im. C.K Norwida pod kierunkiem pani Małgorzaty Motyl. Młodzież przedstawiła krótką prezentację miejsc, w których mieszkają, wykonując utwory w narodowych językach i pokazując elementy tańca orientalnego.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_5063-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_5063-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKADariusz Szymura,koncert,Ognisko Muzyczne Świdnik,Towarzystwo Muzyczne w Świdniku,Waldemar Białowąs
Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert uczniów Świdnickiego Ogniska Muzycznego. To koncert podsumowujący roczną pracę Ogniska Muzycznego dla dzieci i młodzieży z powiatu świdnickiego. Ponad 500 osób zgromadzonych na widowni mogło posłuchać klasyki, bluesa, rocka i jazzu. Młodzi wykonawcy przedstawili swoje wersje takich przebojów jak:...