Od rana trwa Uliczny Happening Powiatowy zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II”. To już szósta edycja wydarzenia poświęconego profilaktyce zdrowia psychicznego i wskazującego problem dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi.

-Dziękuję za zaproszenie pani kierownik Urszuli Flor i wszystkim podopiecznym Stacji Świdnik II. – mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs – Pamiętajmy, że każdy człowiek, zarówno zdrowy, jak i chory pragnie tego samego – zrozumienia i akceptacji, godnych warunków życia, aktywności i możliwości zarobku – dodał wicestarosta.

Swój wykład na temat profilaktyki zdrowotnej wygłosił lekarz psychiatra Gustaw Kozak.

Na scenie wystąpili: Grupa taneczno-teatralna „Pasjonaci” z ŚDS PSONI, Zespół wokalny „Ach To My” z WTZ PSONI, Grupa Artystyczna WTZ Mełgiew „Pod Parasolem” oraz uczniowie I LO w Świdniku.

– Dziękuję za organizację już szóstej edycji wydarzenia, które przyczynia się do zwiększenia poziomu tolerancji i pomaga w integracji społecznej, tak potrzebnej osobom z zaburzeniami psychicznymi. – zauważył Leszek Czechowski, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

Swoją twórczość mieli okazję dziś zaprezentować uczestnicy POW „Stacja Świdnik II”, Powiatowego Klubu Samopomocy „TOR” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI w Świdniku i DPS w Świdniku oraz WTZ w Mełgwi i ŚDS PSONI Świdnik.

Do godz. 14.00 przy Muszli Koncertowej oraz na placu przy fontannie będą odbywać się gry i zabawy integracyjne oraz warsztaty plastyczne.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_1631-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_1631-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCILeszek Czechowski,POW „ Stacja Świdnik II”,VI Happening Uliczny,Waldemar Białowąs
Od rana trwa Uliczny Happening Powiatowy zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II”. To już szósta edycja wydarzenia poświęconego profilaktyce zdrowia psychicznego i wskazującego problem dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi. -Dziękuję za zaproszenie pani kierownik Urszuli Flor i wszystkim podopiecznym Stacji Świdnik II. - mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs...