Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004.

15 października 2003 do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt autorstwa posła Edwarda Płonka zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP, ustanawiający m.in. Dzień Flagi RP. To właśnie Edward Płonka wykazał inicjatywę i przy aprobacie ówczesnego marszałka Donalda Tuska z redaktorem Andrzejem Zaporowskim przygotowali ogólny kształt ustawy o fladze już w styczniu 2003 roku. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.

Z tej okazji mieszkańcy Świdnika mogli dziś rano otrzymać flagę Polski. Wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Elżbieta Migut obdarowali przechodniów niezbędnymi podczas dzisiejszego święta i jutrzejszej, ważnej dla Polaków rocznicy, symbolami suwerenności naszego państwa.

Akcja była również doskonałą okazją do rozmów z mieszkańcami, a niekiedy okazywała się przypomnieniem dzisiejszego święta.

– Już od 2004 roku wspólnie z naszymi radnymi obdarowujemy świdniczan flagami Polski oraz rozmawiamy o symbolice narodowej, co spotyka się z bardzo pozytywną reakcją – mówi wicestarosta Waldemar Białowąs.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_4072-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_4072-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIElżbieta Migut,rozdawali flagi,Święto Flagi,Waldemar Białowąs
Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. 15 października 2003 do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt autorstwa posła Edwarda Płonka zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP, ustanawiający m.in. Dzień Flagi RP. To właśnie Edward Płonka wykazał inicjatywę i przy...