W piątek odbył się I Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z inicjatywy wicestarosty Waldemara Białowąsa, we współpracy z PCEZ, Komendą Powiatową Policji w Świdniku oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie powstało wydarzenie promujące wiedzę na temat ruchu drogowego. Sponsorami wydarzenia byli Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piaski i Piekarnia Europiek. To etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju wzięli udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu.
– Jestem pod wrażeniem frekwencji i waszych umiejętności. Mam nadzieję, że wiedzę będziecie przekazywać kolegom – mówił Tomasz Dejer, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Świdnik.

Młodzież miała niełatwe zadanie, bo trzeba było wykazać się wiedzą teoretyczną w teście i przejść przez egzamin praktyczny, w tym także przeprowadzić symulację udzielenia pierwszej pomocy.

– Gratuluję rewelacyjnych umiejętności, których mógłby pozazdrościć Wam niejeden dorosły. Wszyscy uczestnicy już są wygranymi, bo udowodnili, że potrafiliby zachować się w sytuacji zagrożenia – mówił wicestarosta Waldemar Białowąs.

A oto wyniki zmagań uczestników Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:

Kategoria szkoły podstawowe – I miejsce: S.P. nr 5 w Świdniku, II miejsce: S.P. w Piaskach, III miejsce: S.P. w Biskupicach

Kategoria gimnazja – I miejsce: Gimnazjum w Biskupicach, II miejsce: Gimnazjum w Piaskach, III miejsce: Gimnazjum nr 3 w Świdniku.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Kozicach Dolnych oraz ze Świdnika. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat w etapie wojewódzkim.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_4506-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_4506-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAPCEZ,Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,tomasz Dejer,Waldemar Białowąs
W piątek odbył się I Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z inicjatywy wicestarosty Waldemara Białowąsa, we współpracy z PCEZ, Komendą Powiatową Policji w Świdniku oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie powstało wydarzenie promujące wiedzę na temat ruchu drogowego. Sponsorami wydarzenia byli Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piaski i Piekarnia...