To był weekend pod znakiem świętowania i zabawy. Przez dwa dni na terenie amfiteatru w Mełgwi odbywała się coroczna impreza rodzinna „Dni Mełgwi”.

Już od sobotniego poranka wiele atrakcji czekało na dzieci w Mełgwi. Podczas Gminnego Dnia Dziecka i Rodziny można było usłyszeć i zobaczyć prezentacje przygotowane przez dzieci, a następnie na najmłodszych czekały animacje i zabawy oraz pokaz sprzętu strażackiego. Tego dnia odbyła się także uroczystość związana ze 100-leciem istnienia OSP w Mełgwi. A w niedzielę od godz. 13.00 aż do późnych godzin wieczornych na mieszkańców w każdym wieku czekała niezliczona ilość atrakcji.

W tym roku obchody miały jednak wyjątkowy charakter ze względu na ważny jubileusz.

– Obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako mieszkańcy gminy Mełgiew chcemy uczcić tę rocznicę i świętujemy przez cały rok, dlatego tegoroczne Dni Mełgwi przebiegają pod hasłem „Niepodległość jest w nas” – wyjaśnia Ryszard Podlodowski, Wójt Gminy Mełgiew.

Tradycyjnie, niedzielne uroczystości rozpoczęto mszą św. w intencji mieszkańców. Po liturgii barwny korowód pod przewodnictwem Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew z grupą Mażoretek oraz pocztów sztandarowych – Gminy, sołtysów, szkół, strażaków i władz samorządowych przemaszerował do amfiteatru.
W uroczystości wzięli udział m.in: reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Michał Zdun, starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk oraz przedstawiciele instytucji i służb z terenu powiatu.

– Wspaniała impreza promująca powiat, gminę i integrująca mieszkańców – ocenia starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk – To także doskonała okazja na wymianę poglądów z mieszkańcami i poznanie ich potrzeb.
– Świętujemy już drugi dzień uroczystości, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnym imprez. To czas, kiedy wspólnie z rodzinami mamy szansę pobiesiadować i pobawić się. Myślę, że od maluszka po seniora, każdy znajdzie dziś coś dla siebie – zachęcał do integracji Michał Zdun, który zasiada również w Radzie Gminy Mełgiew.

W części artystycznej zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta i Zespół „Podzamcze”. Następnie można było podziwiać występy zespołów tanecznych z Gminnego Ośrodka Kultury oraz  Grupę Artystyczną WTZ w Mełgwi „Pod Parasolem”.

Rozstrzygnięto również konkurs kulinarny „Nasze Regionalne Smaki”. I miejsce zdobyli członkowie Stowarzyszenia Razem dla Krzesimowa za wyśmienite pierogi z soczewicą. II miejsce zdobyła Anna Nowosad za własnoręcznie upieczony chleb wedle staropolskiej receptury, a III miejsce zdobyły: Ewa Trojanowska za smalczyk i Weronika Michalczuk za pasztet drobiowy.

Podczas imprezy można było obejrzeć plenerową wystawę zdjęć gmin powiatu świdnickiego, przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Świdniku. Ekspozycja składa się z 9 wielkoformatowych fotografii, na których można odnaleźć okolice miejsca swojego zamieszkania.

W dalszej części koncertu, na scenie wystąpiły zespoły: Miglanc, Tip Top i An Dreo i Kamila.

Ale tego dnia największą publiczność zgromadził występ zespołu Future Folk, prezentujący muzykę elektroniczną z wpływami folku góralskiego oraz gwiazda wieczoru – zespół Milano. Ten kultowy już zespół z nurtu polskiej muzyki tanecznej bawi fanów już od 1993 r. Impreza zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami przy akompaniamencie zespołu MARVEL.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/DSC_1965-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/DSC_1965-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKADariusz Kołodziejczyk,Dni Mełgwi,Dni Mełgwi 2018,Mełgiew,Ryszard Podlodowski
To był weekend pod znakiem świętowania i zabawy. Przez dwa dni na terenie amfiteatru w Mełgwi odbywała się coroczna impreza rodzinna „Dni Mełgwi”. Już od sobotniego poranka wiele atrakcji czekało na dzieci w Mełgwi. Podczas Gminnego Dnia Dziecka i Rodziny można było usłyszeć i zobaczyć prezentacje przygotowane przez dzieci, a...