Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia I LO im. W. Broniewskiego na użytkowanie nowej hali sportowej. Nowoczesny obiekt to inwestycja Powiatu Świdnickiego warta 6 mln zł.

– To ważny dzień, zakończenie wielomiesięcznych starań, by powstał w Świdniku najnowocześniejszy obiekt sportowy, gdzie młodzież będzie mogła rozwijać pasje sportowe i trenować w profesjonalnych warunkach – mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, inicjator powstania obiektu.

Z hali sportowej korzystać będzie młodzież z placówek z terenu powiatu. Będzie też miejscem organizacji licznych imprez sportowych o szerszym zasięgu. A już wczoraj uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyli tam pierwsze zajęcia korekcyjne.
Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW w Świdniku i Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO, podpisali umowę na użytkowanie obiektu przez podopiecznych Ośrodka.

– Cieszę się, że nasi uczniowie już mogą w tak doskonałych warunkach uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjno-usprawniających – komentuje Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW w Świdniku.
Bezpłatne zajęcia w sali korekcyjnej będą odbywać się codziennie.

Wokół budynku widnieje kostka brukowa, wydzielone są miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Zainstalowana jest także sprowadzona z Włoch winda o odpowiednich parametrach przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obiekt ma wymiary 36×44 m, zaś samo boisko 20×40 m. Poza boiskiem, na piętrze znajdują się 2 sale: do fitnessu i gimnastyki korekcyjnej dla osób niepełnosprawnych oraz siłownia. W kolejnym etapie wyposażania – także ścianka wspinaczkowa. Przewidziano też miejsce przeznaczone na różnego typu imprezy oraz patio z przeszklonym zadaszeniem.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/DSC_0200-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/06/DSC_0200-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORTBronek,Elżbieta Krupa,hala sportowa,odbiór budowlany,pierwsze zajęcia,SOSW,Stanisław Stefańczyk,Waldemar Białowąs
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia I LO im. W. Broniewskiego na użytkowanie nowej hali sportowej. Nowoczesny obiekt to inwestycja Powiatu Świdnickiego warta 6 mln zł. – To ważny dzień, zakończenie wielomiesięcznych starań, by powstał w Świdniku najnowocześniejszy obiekt sportowy, gdzie młodzież będzie mogła rozwijać pasje sportowe i trenować w...